Szybkie i smaczne pomidory lekko solone w torebce

Lekko solone pomidory w torebce to najłatwiejszy i najszybszy sposób na marynowanie, zarówno czerwony, jak i zielony. W ten sposób można solić absolutnie każdą odmianę warzyw, dzięki czemu pomidory w opakowaniu są mocne (gęste) w konsystencji, umiarkowanie słodkie, umiarkowanie słone i umiarkowanie ostre. Krótko mówiąc, marynowane pomidory z czosnkiem w torebce to świetna przekąska na każdą okazję..

W domu marynowanie pomidorów w torbie jest bardzo łatwe. W tej chwili krok po kroku przedstawimy szybki i łatwy przepis.

Aby pomidory z czosnkiem w torebce były nie tylko smaczne i soczyste, ale również estetyczne, zalecamy wybieranie warzyw mniej więcej tej samej wielkości. Ponadto owoce muszą być mocne, bez uszkodzeń..

lekko solone pomidory w torebce

Będziesz potrzebować:

  • czerwone pomidory (najlepiej używać mięsistych odmian, można "Cherry") - 2 kg .;
  • świeży koperek w parasolach i gałązkach - 1 parasol i 1 pęczek;
  • sól - 2 lub 2,5 łyżki deserowej;
  • cukier granulowany - 2 łyżeczki;
  • czosnek - 10 ząbków (im mniej czosnku, tym mniej pikantne gotowe danie).

Możesz gotować lekko solone pomidory w słoiku, patrz prosty przepis.

Jak marynować pomidory w torbie, szczegółowy opis procesu gotowaniaPomidory wybrane do mojej marynowania, jeśli jest to odmiana śliwkowa itp., Odetnij końcówkę dziobka. Jeśli używasz okrągłych pomidorów lub pomidorków koktajlowych, zrób nożem małe nakłucie na czubku warzyw.

Przygotowane warzywa wkładamy do zwykłej plastikowej torby.

Uwaga! Obecnie, zwłaszcza do marynowania warzyw w workach i wielu innych, w sklepach z narzędziami sprzedawane są specjalne torby z zaciskiem na górze. Zalecamy ich używanie.

Do pomidorów dodać drobno posiekany czosnek, drobno posiekany pęczek kopru i jedną parasolkę koperkową (można pokroić na kawałki).

Nasiona kopru na kwiatostanach nadają pomidorom aromatyczny aromat, dlatego zdecydowanie zalecamy dodanie co najmniej jednego parasola koperkowego do torby.

Dodaj cukier do składników w opakowaniu, posól i zamknij opakowanie.

Potrząśnij kilkakrotnie potrawą i pozostaw ją na stole lub w innym miejscu w temperaturze pokojowej na 3-4 godziny. W tym czasie okresowo, na przykład co pół godziny lub godziny, potrząsać potrawą.

Jeśli wybierzesz zwykłą cienką plastikową torbę do wytrawiania, najlepiej wziąć dwie na raz i włożyć jedną do drugiej. Na jedną wystarczą specjalne ciasne torby z klipsem.

Po 4 godzinach żywność można przechowywać w lodówce. W takim przypadku warzywa można spożyć w ciągu dwóch dni, zostaną całkowicie ugotowane i marynowane. Jeśli pomidory zostaną marynowane przez jeden dzień w temperaturze pokojowej, można je spróbować natychmiast po 24 godzinach. Musisz przechowywać marynowane pomidory w torbie w lodówce. Okres przydatności do spożycia, w zależności od odmiany i dojrzałości pomidorów, od 10 do 15 dni.

Uwaga. Jeśli marynujesz zielone pomidory, to przynajmniej podwoj okres marynowania w temperaturze pokojowej i w lodówce. Gotowość produktu można sprawdzić, degustując pomidor..


» » Szybkie i smaczne pomidory lekko solone w torebce