Kiszone pomidory na zimno z marchewką w wiaderkach lub beczce - jak smacznie solić pomidory na zimę bez octu.

Pomidory solone

Ten przepis na marynatę jest idealny dla tych, którzy wolą półfabrykaty bez octu. Kolejną zaletą tego przepisu jest to, że pomidor jest solony na zimno. Dzięki temu nie musimy również zwiększać temperatury otoczenia za pomocą pieca..

Składniki: Pietruszka, Liść laurowy, marchewka, gorzka papryka, pomidor, Sól, czosnek

Pomidory solone z marchewką zbiera się na zimę w wiadrach, dużym emaliowanym garnku, drewnianej beczce lub małych ceramicznych beczkach. Po soleniu marchewki stosuje się, aby zapobiec peroksydacji pomidorów..

Jak schłodzić solone pomidory z marchewką.Pomidory

Do zbioru musisz wziąć dojrzałe twarde pomidory i marchewkę. Stosunek pomidorów do marchwi wynosi 10/1.

Lepiej jest przygotować pomidory z ogonami - pozwoli im to zachować swój kształt po soleniu i nie staną się miękkie. Marchewki należy zetrzeć na grubej tarce.

Włożyć czyste pomidory do beczki (lub innego pojemnika), posypując wiórkami marchwi.

Razem z marchewką, czerwoną ostrą papryką, ząbkami czosnku, pietruszką, suchymi liśćmi laurowymi należy również umieścić w pojemniku do solenia. Dodaj przyprawy do smaku, ale nie więcej niż całkowita masa marchwi.

Przygotowane warzywa zalać zimną solanką z 500 g soli rozpuszczonej w wiadrze z wodą.

Na pomidory przygotowane do solenia połóż serwetkę z naturalnego materiału, na nim drewniane kółko i ładunek. Umieść beczkę w zimnej piwnicy.

Solone pomidory z marchewką są dobrze przechowywane przez całą zimę, ale pod warunkiem przestrzegania technologii solenia. Gdy na powierzchni przedmiotu obrabianego pojawi się pleśń, pomidory należy z niej oczyścić. Jest to łatwe do zrobienia: wystarczy wyjąć serwetkę, wypłukać ją w czystej wodzie i wyjąć formę już czystą. Następnie ponownie wypłucz serwetkę i wróć na stare miejsce. Nie zapomnij wrócić do miejsca i ucisku.


Zobacz podobne przepisy

» » Kiszone pomidory na zimno z marchewką w wiaderkach lub beczce - jak smacznie solić pomidory na zimę bez octu.