Sos pomidorowy z cukrem na zimęCo roku na zimę zwijam pomidora z cukrem. Wypróbowałam kilka różnych przepisów na pomidory, ale to właśnie według tego przepisu sos pomidorowy do barszczu na zimę okazuje się najsmaczniejszy. I właśnie z takim pomidorem barszcz czerwony okazuje się niesamowity. Wszystkie inne potrawy są również pyszne, czy to klopsiki w sosie pomidorowym, czy morszczuk.
Ważną kwestią jest również to, że pomidor gotowany w domu różni się od zakupionego pod wieloma względami. Po pierwsze okazuje się dużo smaczniejszy, a po drugie składniki są naturalne, nie ma substancji zapewniających długotrwałe przechowywanie soku pomidorowego, więc nie należy martwić się o jakość. No i po trzecie, cena w sklepach jest już poza skalą sok pomidorowy, i domowe można przygotować przy minimalnych kosztach.

Tak więc niezbędne składniki do przygotowania sosu pomidorowego:

- 1 kilogram dojrzałych pomidorów (najlepiej domowej roboty),
- 2 łyżki soli,
- 2 łyżki cukru,
- papryka do smaku.Wymagane składniki
Pomidory umyj zimną wodą, połóż na desce do krojenia, pokrój na kawałki.


posiekaj pomidory
Przekręć pomidory w maszynce do mięsa. Możesz użyć specjalnej sokowirówki.


przekręć pomidory
Dodaj cukier i sól do skręconego soku.


Dodaj cukier


dodać sól
Następnie paprykę bułgarską, którą myjemy wstępnie, usuwamy pestki i kroimy na kawałki.


dodaj pieprz
Gotuj pomidora na kuchence przez 1 godzinę.
Następnie ostrożnie chochlą wlej sos pomidorowy z cukrem do słoików na zimę. Należy to zrobić bardzo ostrożnie, aby bank nie pękł. Zaleca się powoli i powoli wlewać pomidora.


Sos pomidorowy do barszczu na zimę
Zwijamy słoiki z pokrywkami. W tym celu najlepiej jest użyć dobrego klucza do konserw. Jeśli jednak klucz jest stary i zły, puszki mogą puchnąć i eksplodować. Dlatego rozwidlaj się, aby kupić normalny klucz, a będziesz szczęśliwy..
Sos pomidorowy z cukrem na zimę jest gotowy.
Przygotuj również pachnący sos pomidorowy z cebulą na zimę.
» » Sos pomidorowy z cukrem na zimę