Sos pomidorowo-barszczowy ze słodkiej paprykiSos na barszcz pomidorowy na zimę, którego przepis ze zdjęciem proponuję, jest uniwersalny. Przy całej różnorodności ochrony osobiście staram się to robić każdego roku. Z takim dressingiem barszcz zawsze pachnie latem, a smak jest po prostu niesamowity, jakby ze świeżych pomidorów i słodkiej papryki. Nawiasem mówiąc, tego blanku używam nie tylko do barszczu, świetnie nadaje się do robienia gołąbków, do nadziewania papryki, do duszenia mięsa, kapusty, gulaszu warzywnego. Czasami używam go nawet jako napoju do dań ziemniaczanych, okazuje się bardzo smaczny! Do przetwarzania pomidorów używam sokowirówki. Kto nie ma, możesz użyć maszynki do mięsa.

Jak zrobić sos pomidorowo-paprykowy do barszczu.

Wchodzimy na targ i kupujemy najsmaczniejsze pomidory, gdyż smak naszego dressingu barszczowego zależy bezpośrednio od ich smaku, a co za tym idzie od smaku potrawy przygotowanej z jego udziałem. Drugim uczestnikiem zamówienia jest papryka. Gorąco polecam odmiany grubościenne, są smaczniejsze. Rozmiar nie ma tutaj znaczenia, ale radzę wybrać inny kolor. Sprawi, że Twoje potrawy będą bardziej kolorowe..


Składniki
Składniki:
- 1 kg pomidora-
- 2 duże papryki.Zamień pomidory w sok
Myjemy pomidory i zamieniamy je w sok.


Posiekaj pieprz
Odcedź powstałą mieszaninę pomidorów do rondla (najlepiej ze stali nierdzewnej) i podpal. Podczas gdy pomidor się gotuje (powinien gotować się przez 10 minut), przygotujmy paprykę.
Oczyszczamy go z nasion i kroimy w małe paski.


Dodaj pieprz do pomidora
Zasypiamy w gotowanym pomidorze i gotujemy przez kolejne 10 minut.


Sos pomidorowy na zimę z barszczem
Natychmiast wlewamy go do wysterylizowanych gorących słoików i zwijamy umytymi i gotowanymi pokrywkami. Odwróć go do góry nogami na 15-20 minut.

To wszystko! Sos pomidorowo-paprykowy barszcz jest gotowy.
Chryzantema
Polecam też gotować sos warzywny do zup
» » Sos pomidorowo-barszczowy ze słodkiej papryki