Sok pomidorowy w puszceSok pomidorowy polecam robić w domu na zimę, okazuje się, że jest to pyszny sok, który idealnie nadaje się do robienia barszczu, zup pomidorowych, sosów, sosów do mięs czy dressingów do warzyw. Sok okazuje się nieco grubszy niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, ma miąższ. A multicooker pozwoli, dzięki delikatnej obróbce cieplnej, zachować wszystkie witaminy i składniki odżywcze. Obejmuje to cenne włókno, które służy jako "szczotki" dla ciała. Ci, którzy wolą sosy słodko-kwaśne, z pewnością zainteresują się przepisem sos wiśniowy na zimę.

Składniki:
- 1 kg świeżych pomidorów,
- 1 łyżka soli,
- groszek czarny i ziele angielskie,
- 4 liście lavrushka,
- 1 szczypta kwasu cytrynowego.Dokładnie opłucz pomidory
Aby przygotować sok pomidorowy, musisz wziąć miękkie, dojrzałe, soczyste pomidory. Pomidory odmiany twardej "krem" nie zadziała, ponieważ mają mało soku, a miąższ jest nieco suchy. Idealne odmiany pomidorów "Czarny Książe", mają mięsisty i soczysty miąższ. Dokładnie opłucz pomidory.


Do miski kombajnu wkładamy posiekane pomidory
Teraz kroimy pomidory na kawałki, aby wygodnie było je przekręcić przez maszynkę do mięsa lub zmielić w robocie kuchennym. Do miski kombajnu wkładamy posiekane pomidory.


zmielić w puree z soku z dużą prędkością
Teraz zmiel w puree z soku z dużą prędkością, aby skórka i nasiona były jak najbardziej wcierane. Okazuje się, że jest to jednorodna, gęsta masa.


Wlej sok pomidorowy do miski multicooker
Wlej sok pomidorowy do miski multicooker; nie powinien zajmować więcej niż połowę pojemnika. Ponieważ sok pomidorowy się zagotuje, pomoże to zapobiec wydostawaniu się piany przez zawór na pokrywie..


dodaj sól, groszek, lawruszkę, kwas cytrynowy
Sok gotujemy w programie Gulasz przez 30 minut. 10 minut przed końcem wyciskania dodać sól, ziarna pieprzu, lawruszkę, kwas cytrynowy, a następnie wszystko dokładnie wymieszać.


wlewając gorący sok do słoików.
Puszki na sok pomidorowy przygotowujemy w zwykły sposób: trzymamy je na parze przez 5-7 minut, podgrzewamy w piekarniku lub kuchence mikrofalowej przez 5 minut. Delikatnie wlej gorący sok do słoików.


przepis na sok pomidorowy w powolnej kuchence
Trzymając słoiki ręcznikiem lub rękawicą kuchenną, przekręć lub zwiń pokrywki. Ostudzić przewrócony sok pomidorowy, aż całkowicie ostygnie. Następnie sok pomidorowy w puszkach na zimę w domu można przestawić w bardziej odpowiednie miejsce. Radzimy zapoznać się z naszym nagłówkiem przygotowania do zimy, gdzie znajdziesz wiele ciekawszych przepisów.
» » Sok pomidorowy w puszce