Adjika. Przepis

Słynna przyprawa abchaska ”Adjika„To pikantna, aromatyczna, ciastowata mieszanka ostrej czerwonej papryki, zestawu przypraw i soli. W niektórych przepisach dodaje się do niego orzechy włoskie. Adżika ma kolor czerwony w zależności od ilości czerwonej papryki i pomidora - a także zielony, jeśli w recepturze obecne są niedojrzałe zielone papryki. Przepis „Adjika” na zimę odpowiedni dla miłośników pikantnych potraw. Przyprawia się różnorodnymi potrawami według krajowych przepisów, potrawami rybno-mięsnymi, pilawem i barszczem. I oczywiście używają po prostu adjiki z chlebem jako przekąski..

Przepis Adjika

Przepis na gotowanie „Adjika”Lista niezbędnych składników do spalania adżiki Abchaskiej:

  • ostra papryka - 1kg;
  • czosnek - 4 głowy;
  • kolendra - 250g;
  • koperek - 30g;
  • fioletowe zielenie bazylii - 20g;
  • kolendra - 1 łyżka stołowa;
  • orzechy włoskie - 100g.

Ostrą paprykę na adżikę kroi się wzdłuż na kilka części, a przegrody i nasiona są z niej usuwane. Posiekaną paprykę układa się w głęboko przygotowanym rondlu i napełnia ciepłą wodą na 3-4 godziny. W tym okresie wodę w doniczce należy wymieniać co godzinę. To namaczanie usuwa część goryczy z pieprzu. Aby uzyskać bardziej pikantne danie, nie można namoczyć pieprzu, ale od razu włożyć go do przepisu.

Przepis Adjika

Gdy pieprz jest gotowy do użycia, dwukrotnie przepuszcza się go przez maszynkę do mięsa wraz z ziołami i obranym czosnkiem. Aby dodać lepkość do potrawy, do mieszanki dodaje się orzechy włoskie podczas zwijania. Dodatkowo olej z orzechów włoskich wydłuża okres przydatności do spożycia adżiki i znacznie poprawia jej smak..

Do posiekanej adżiki dodaje się sól do smaku. Gotowe danie przenosi się do poddanych obróbce cieplnej, suchych słoików i umieszcza na zimno. Za dzień lub dwa adjika zaparzy się i będzie gotowa do użycia.

Przepis Adjika

Jest również przepis "Adjika z pomidora", „Adjika z chrzanem” lub z jabłkami, suszona adżika i inne. Z powodzeniem uzupełnia dania warzywne: cukinia z serem i czosnkiem, gulasz, smażyć.


» » Adjika. Przepis