Gotowanie adjika

Adjika to pikantna, gęsta masa zmielonych przypraw i soli. Prawdziwa abchaska adżika jest wytwarzana z czerwonej lub zielonej ostrej papryki przez mielenie w celu zachowania wszystkich dobroczynnych olejków eterycznych składników. W domu technika mielenia jest często zastępowana przez przepuszczanie komponentów do maszynki do mięsa. Aby zmiękczyć prawdziwą cierpkość, dodaj pomidory, marchewkę, paprykę i inne warzywa. W adjika można marynować mięso, gotować z nim różne potrawy lub po prostu rozprowadzać je na chlebie. Kto lubi to bardziej!Gotowanie adjika

W przypadku samych pomidorów jest inaczej ”Jak zrobić adjika. Pyszne przepisy”. Pokażemy Ci jeszcze jedną technikę „Gotowanie adżiki na zimę”. Dla niej będziesz potrzebować następującej listy produktów:
1,1,5 kg czerwonej ostrej papryki,
2,0,1 kg ostrej zielonej papryki i orzechów włoskich,
3. czosnek (do smaku),
4. sól,
5,5 kg pikantnych świeżych ziół,
6. 1 kg pomidorów i papryki,
7. suszona bazylia,
8. 10 g kopru i nasion kolendry,
9. ocet winny.
Przepisy kulinarne „Adżika” mogą być przygotowywane tylko z czerwonej lub zielonej ostrej papryki. Lub można je łączyć w różnych proporcjach. Tak więc w naszym przepisie możesz niezależnie zmienić zawartość jednej lub drugiej odmiany ostrej papryki.
Wszystkie znane przepisy „Adzika” rozpoczynają się w ten sam sposób: ogony i nasiona są usuwane ze strąków ostrej papryki i krojone wzdłuż na kilka części. Przygotowaną paprykę przenosi się do osobnej miski i napełnia letnią wodą. Na górze umieszczona jest płyta z uciskiem. W tej formie papryka dojrzewa przez około 3 godziny..
Główkę czosnku rozbiera się na ząbki, które są odrywane. Orzechy włoskie (jądra) są mielone w moździerzu do stanu kleiku. Do orzechów dodaje się koper i kolendrę, a także miele. Taka masa orzechowa sprawia, że ​​gotowa adżika jest ciastowata i lepka..

Gotowanie adjika

Ostrą czerwoną paprykę wraz z czosnkiem podaje się do maszynki do mielenia mięsa i miesza z masą, rozbijając w moździerzu. Wlewa się tam suszoną bazylię, dodaje sól i odrobinę octu winnego (w przypadku braku wina można użyć zwykłego octu stołowego). Adjika jest dobrze wymieszana, włożona do wysterylizowanych szklanych słoików i szczelnie zamknięta pokrywkami. Przedmiot obrabiany jest przechowywany w lodówce. Jeśli przygotowanie adżiki sprawia Ci jakiekolwiek trudności, możesz skorzystać z naszej mistrzowskiej klasy kulinarnej ”Adjika z orzechami. Przepis ze zdjęciami krok po kroku".

Gotowanie adjika

Gotowanie adziki „Przepisy na zimę z zielonego pieprzu” często łączy się z różnego rodzaju zielenią. W maszynce do mielenia zieloną paprykę podaje się wraz z tymiankiem, kolendrą, bazylią i innymi ziołami. Taką przyprawą można wypełnić zupę, dodać do domowego sera. Adjika z pomidorami stanie się swego rodzaju substytutem keczupu czy nawet domowego sosu. Jest bardziej wszechstronny i delikatniejszy w smaku. Suplementy w postaci słodkiej papryki zamieniają adżikę w odmianę lecho. Dlatego każda gospodyni wybiera opcję, która najbardziej jej odpowiada, a raczej gust jej rodziny.
» » Gotowanie adjika