Adjika abchaska

Adjika to pierwotnie abchaskie danie, które jest używane jako gorąca przekąska lub przyprawa. Przygotowywany jest nie tylko na Wschodzie - stał się też niezwykle popularny wśród rosyjskich gospodyń domowych. Kuchnia rosyjska wniosła swój własny wkład korygujący do tradycyjnej receptury adżiki. Pomidory to jeden z głównych składników tego dania. A teraz niewiele osób pamięta, że ​​przygotowanie prawdziwej adżiki nie wymaga użycia pomidorów. Co to jest, prawdziwa receptura „Adjika Abchazji”?

Adjika abchaskaSłowo „adżika” jest tłumaczone z języka abchaskiego jako „sól”. Wszyscy zawdzięczamy jego wygląd pasterzom. Zabierając stada owiec na pastwiska w górach, dawali im sól w celu szybkiego przyrostu masy ciała. Ale w tamtych czasach sól była produktem drogim i trudnym do zdobycia. Z tego powodu pasterze ukradli sól i aby temu zapobiec właściciele stada zaczęli dodawać do soli ostrą paprykę. Ale w tym przypadku pasterze znaleźli wyjście. Zaczęli mieszać czosnek, aromatyczne zioła i różne przyprawy z solą i pieprzem, uzyskując pachnącą pikantną mieszankę. Taką mieszankę nazwano „apyrpyldzhika”, czyli „sól pieprzowa”. I właśnie tę pieprzną przystawkę na całym świecie zaczęto nazywać adżika..
Klasyczna wersja receptury „Adjika Abchasian” zakłada obecność w niej soli, pieprzu i czosnku. Tylko one są integralnymi składnikami abchaskiego stołu jadalnego. Proces wytwarzania adżiki zachodził do nas na przestrzeni wieków. Na specjalnym kamieniu sól jest dokładnie i długo mielona razem z pieprzem (wędzonym) i czosnkiem. Rezultatem jest mieszanka, która wygląda jak masło. Niektórzy nadal przygotowują taką adżikę i nazywają ją „abchaskim masłem”. Obecnie klasyczny przepis „Abchaz adjika»Nieco uproszczone: zamiast kamienia użyj zwykłego blendera lub maszynki do mielenia mięsa i zastąp wędzoną paprykę świeżą.

Adjika abchaska

Tak więc do przygotowania nowoczesnej pikantnej adżiki będziesz potrzebować:
- 1 kg papryczki chili,
- 1 szklanka grubej soli,
- 0,5 kg obranego czosnku,
- 0,5 szklanki różnych mielonych przypraw (kolendra, chmiel suneli, koper itp.).

Warzywa mielimy na jednorodną masę i dokładnie mieszamy z przyprawami i ziołami. Dodatek ostrej papryki i czosnku nadaje potrawie niezbędnej ostrości. Ale podczas przygotowywania takiej adżiki należy uważać, aby ognista mieszanina nie dostała się do oczu i dłoni, które mają rany, w przeciwnym razie pozostaną oparzenia. Aby tego uniknąć, na dłonie zakłada się gumowe rękawiczki..

Adjika abchaska

Użyj abchazu przepis na pikantną adżikę powinno być wykonywane tylko z doskonałym zdrowiem fizycznym. Ale każdy chce spróbować adjiki. Następnie można nieco zmienić oryginalną recepturę lub wymienić niektóre podstawowe produkty, nieco złagodząc ogólny smak. Na przykład część ostrej papryki w przepisie „Adjika abchaska. Gotowanie ”można zastąpić papryką lub zwykłą słodyczą. Jednocześnie dozwolone są różne proporcje, ale najlepiej jest wziąć 800 g słodkiej papryki na 200 g ostrej papryki. To już nie jest klasyka, ale sama adjika nie jest tak paląca i całkiem odpowiednia do bezpiecznego użytkowania..


» » Adjika abchaska