Adjika z chrzanem

W wersji klasycznej gotowanie adjika uwzględniono tylko ostrą paprykę, czosnek i sól. Abchazi nie wyobrażają sobie swojego stołu bez tego starożytnego tradycyjnego dania. Nazywają to „abchaskim masłem”, a adżika zawsze znajdowała się w zaopatrzeniu żołnierzy, marynarzy i myśliwych. Ale z biegiem czasu przepis zmienił się i został uproszczony. Ostra papryka nie jest już wędzona, a nie kamień, ale do jej mielenia używany jest mikser. A składniki uległy zmianom. Teraz możesz znaleźć ogromną liczbę wariacji na temat adjiki z różnymi dodatkami i interpretacjami..

Adjika z chrzanem

Przepis „Adjika z chrzanem” - jeden z nich. Aby go przygotować, potrzebujesz:

  • 0,5 kg papryki ratunda (lub 1 kg bułgarskiej);
  • 2 kg pomidora;
  • 250 g chrzanu;
  • 200 g czosnku;
  • ? szklanki soli;
  • 250 g gorzkiej papryki;
  • 1 szklanka octu 9%
  • 1 szklanka cukru.


Wszystkie warzywa (przygotowane, umyte, obrane i posiekane dla wygody) są zwijane w maszynce do mięsa przez cienki ruszt (lub kilka razy na dużym). Dodaje się do nich ocet, sól i cukier, a mieszaninę miesza się. Należy dokładnie monitorować nasilenie! Reguluj to, jak chcesz. Adjika z chrzanem na zimę można uzupełnić świeżymi ziołami: reganem, kolendrą lub pietruszką.

Adjika z chrzanem

Z tej ilości składników wychodzi około 3 litry produktu. Konsystencja powinna być jednorodna, gęsta - jeśli jest nadmiar płynu, można go osuszyć. Adjika z pomidora z chrzanem przeniesione do słoików, skręcone i przechowywane w lodówce.

Zaleca się gotować „Chrenowkę” bez pomidorów tylko dla osób o dobrym zdrowiu fizycznym (zwłaszcza żołądku). Okazuje się, że jest zbyt „energiczny”. Lepiej jest lekko zmiękczyć, dodając więcej pomidorów lub zastępując część ostrej papryki słodką. To oczywiście już prawdziwy przepis, ale nie tak „niebezpieczny”.

Adjika z chrzanem


Adjika z pomidora z chrzanem - To doskonała przyprawa do makaronów, dań mięsnych i rybnych. Można go rozsmarować na kromce chleba, jak masło, lub po prostu się nim cieszyć. A ci, którzy nie lubią zbyt ostrych potraw, mogą zmniejszyć ilość czosnku, chrzanu lub papryki..


Zobacz podobne przepisy

» » Adjika z chrzanem