Adjika ostra

Przygotowanie adżiki ma swoje własne małe niuanse i tajemnice, przestrzegając których można ugotować danie jak najbliżej oryginału i uniknąć nieporozumień w przepisie. więc, pikantna adżika na zimę nie powinien zawierać:

  1. Pomidory, które osłabiają prawdziwy smak potrawy.
  2. Marchewka. Chociaż z nią adjika na zimę okazuje się, że nie jest tak ostry.
  3. Jabłka. Owoce w adjika są wyraźnie zbędne.
  4. Olej roślinny (słonecznikowy).
  5. Cebula cebulowa.
  6. Cukier.
  7. Aspiryna. To sos, a nie konserwy.

I tak dalej. Ale łatwiej jest napisać, co można włożyć do abchaskiej adżiki: ostra papryka, zioła, przyprawy, sól, czosnek. Wszystkie inne składniki dobrze komponują się z innymi sosami i przyprawami.

Adjika ostraAle hostessy nie mogą zaakceptować jednej rzeczy. Dzieje się tak, że pomidorów nie można dodawać do adjiki. A mimo to próbują złamać przepisy lub złagodzić nadmiernie palący smak potrawy.. Adjika z pomidorów na ostro jest teraz uważany za klasyczny. Dlatego też ją ugotuje. Przy przygotowywaniu adżiki proporcje składników można obserwować w przybliżeniu, a dokładniej - „na oko”. W końcu czasami można go wyostrzyć, a czasami chcesz, aby był słodszy lub kwaśny. Ta właściwość jest łatwo zmieniana przez stosunek pomidora do ostrej papryki i ilość soli.

Adjika ostra

"Adjika. Przepis gotowanie ”:

Wybrane warzywa są myte. Pomidory są krojone i obracane w maszynce do mięsa. Gorzka papryka (cała) jest przewijana oddzielnie. Następnie wlej tłuczone ziemniaki do rondla i gotuj na średnim ogniu..

W międzyczasie przygotowuje się czosnek. Obrane i zmielone dodaje się do rondla wraz z ostrym przecierem paprykowym, gdy 1/3 płynu jest już z niego wygotowana (10 minut przed zakończeniem). I pamiętaj, aby zamieszać!

Adjika ostra

Pod koniec dodaje się również sól, ocet i przyprawy. Ale stopniowo i jeszcze lepiej etapami, porcjami - za każdym razem pobierając próbkę. Kiedy przepis na pikantną adżikę gotowy, można go zapakować w pojemniki do przechowywania w zimie i uszczelnić.


Zobacz podobne przepisy

» » Adjika ostra