Adjika z papryki

Wielbicielom witamin, pikantnych i pikantnych przekąsek, które z łatwością urozmaicą i uszlachetnią stół, nadadzą indywidualności mięsom i innym potrawom, proponujemy niezwykłą recepturę ”Adjika na zimę z papryki ”. Czy jesteś zaskoczony? Prawdopodobnie dodałeś paprykę do kawioru do squasha, zimowych sałatek i przekąsek. A teraz włączymy to do adjiki.Adjika z papryki

Składniki potrzebne do przygotowania „Adjiki z papryki”:
- 2 kg papryki (czerwona papryka),
- 3-4 duże gorzkie czerwone papryki,
- 0,3 kg obranego czosnku,
- 1 łyżka Sól,
- ? część szklanki cukru,
- 0,5 szklanki octu stołowego.
Paprykę i ostrą paprykę wymywa się, obiera z pestek i szypułek (ostrej papryki nie można obrać) i miele razem z czosnkiem w maszynce do mięsa. Do powstałej masy dodaje się 1-1,5 łyżki. gruboziarnista sól, 0,5 szklanki granulowanego cukru i po dokładnym wymieszaniu gotuje się przez około 5 minut. Na kilka minut przed końcem gotowania do adżiki wlewa się 0,5 szklanki octu stołowego. Gotową paprykę adżika umieszcza się w sterylizowanych szklanych słoikach o pojemności 0,5 litra i hermetycznie zamyka metalowymi gotowanymi pokrywkami. Nie jest konieczne przechowywanie słoików z adżiką zawiniętą, aż ostygną. Blokada jest doskonale przechowywana w warunkach mieszkalnych (oczywiście, jeśli w domu nie jest za gorąco) przez całą zimę. Średnio z określonej ilości produktów wychodzi około 2 litry adżiki.

Adjika z papryki

I jeszcze jedna świeża "Adżika z papryki" z pomidorami i ziołami. W przypadku tej opcji należy wziąć adjika:
- 4 duże papryki,
- 0,5 kg mięsistych dojrzałych pomidorów,
- 2 gorzkie papryki,
- pół pęczka bazylii (same liście), pietruszka i koper,
- 6-7 dużych ząbków czosnku,
- 1-2 łyżki ocet winny lub jabłkowy (ale w zasadzie można użyć zwykłego octu stołowego),
- sól i cukier do smaku.
Przygotowanie:
Wszystkie przygotowane i umyte składniki przepisu bez przypraw i ziół są obracane w maszynce do mięsa. Zielone warzywa można posiekać osobno nożem lub w tej samej maszynce do mięsa, a następnie zmieszać z warzywami. Sól, cukier i ocet dodaje się do jednorodnej masy. A potem powinna mieć czas na stanie przez około 1 godzinę. I dopiero potem jedz. Lubić prosty przepis na adjika z papryki jest przechowywany wyłącznie w lodówce przez nie więcej niż 2 tygodnie. Aby wzbogacić smak i różnorodność, można zmienić ilość składników zawartych w recepturze adziki (pomidory, papryka lub zioła). Lub dodaj inne produkty: kolendrę, chrzan itp. Wydajność adiiki według przepisu to 1,2-1,5 litra.

Adjika z papryki

Istnieje wiele przepisów na robienie adżiki. Ponadto wymyślono dla niego dużą liczbę odmian, a raczej domowe przyprawy i ostry sos. A użycie Tadżyków jest dość szerokie. Jedzą go tak po prostu (na własne ryzyko i ryzyko), smarują kanapki, używają jako dressingu do pierwszych dań, marynują i duszą mięso i inne produkty w nim zawarte. Szczególnie pasuje do dań orientalnych, gdzie wymagana jest ostrość i pikantność. Mianowicie, te cechy są obecne w adżice w obfitości.
Zobacz podobne przepisy

» » Adjika z papryki