Pomidory do marynowania na zimno

Więc nie chcesz rozstać się z soczystymi i smacznymi pomidorami. Szczególnie brakuje im zimą. Aby to zrobić, wystarczy przenieść letni nastrój do słoików i poświęcić trochę czasu na zrobienie marynat z pomidorów. Marynowane pomidory są tak samo popularne zimą, jak świeże pomidory latem. Różnorodne receptury solenia z pewnością poprawią nastrój na zimno i dodadzą pikanterii świeżym zimowym potrawom.

Wiadomo, że solenie pomidorów zimną wodą na zimę nie odbiera im wartości odżywczych i korzyści z warzyw. A jedząc pomidory solone i konserwowe, uzupełniamy organizm w brakujące składniki odżywcze.

Pomidory do marynowania na zimnoMarynowanie pomidorów na zimno To najbardziej tradycyjna metoda solenia w beczkach i puszkach. Najlepsze przetwory pomidorowe na zimę w ten sposób powstają ze średnich i małych owoców dojrzewających w lipcu. Przed soleniem pomidory są sortowane - usuwa się zepsute, połamane, pogniecione warzywa, które nie nadają się do marynowania. Wybrane pomidory są dokładnie myte i umieszczane w słoikach lub w beczce.

Pomidory do marynowania na zimno

Kolejnym etapem solenia jest przygotowanie solanki. W przypadku czerwonych owoców najbardziej odpowiedni jest roztwór 8-10%. Przygotowane pojemniki z pomidorami zalewamy solanką. Umieszczane są tam również przyprawy.. Marynowany pomidor tradycyjnie nie jest to kompletne bez liści laurowych, ziaren czarnego pieprzu, liści porzeczki lub wiśni, kopru i chrzanu (korzeni i liści). Dodaj również kilka ząbków czosnku do słoików, aby uzyskać przyprawę i aromat.

Napełnione słoiki przechowuje się otwarte przez około dziesięć dni w umiarkowanej temperaturze pokojowej. W tym czasie następuje fermentacja, a poziom płynu spada. 11. dnia można je zwinąć i umieścić w chłodnym miejscu (piwnica, piwnica).

Pomidory do marynowania na zimno

Kiszenie pomidora na zimno najwygodniejsze. Gotowe pomidory są bez zmarszczek, w całości, bez pleśni i mają naturalny wygląd. Solanka pozostaje przezroczysta - tylko w niewielkim stopniu może zmętnieć od drobin mikroflory.


Zobacz podobne przepisy

» » Pomidory do marynowania na zimno