Marynowane pomidory z papryką

Marynowane pomidory z papryką - to klasyka zimowych przygotowań. Spośród setek istniejących przepisów na pomidory, ten przypadnie do gustu każdej rodzinie. Oczywiście każda gospodyni ma własne przepisy na marynowanie, ale ten jest coś! Pikantne, lekko kwaśne, pikantne… Będą przyjemną przekąską i doskonałym dodatkiem do dań głównych. Przyjemnie będzie otwierać takie pomidory zimą, w czasie, gdy praktycznie nie ma soczystych świeżych warzyw. Dlatego kupujemy marynowane pomidory, staramy się traktować innych.

Marynowane pomidory z papryką

Przepis „Marynowane pomidory z papryką»Wymagane są następujące składniki:

  1. 3 kg pomidora;
  2. 0,5 kg papryki;
  3. 20 groszków puszystego i czarnego pieprzu;
  4. 10 liści laurowych;
  5. 100 g soli;
  6. 150 g cukru pudru;
  7. 1,7 litra wody;
  8. 50 ml octu 6%.


Na marynowane pomidory na zimę Pomidory wyselekcjonowane są wyjątkowo gęste, całe, bez uszkodzeń i tego samego stopnia dojrzałości. Są dokładnie spłukiwane pod zimną wodą i osuszane.

Marynowane pomidory z papryką

Na dnie szklanych słoików o pojemności 1 litra umieszczono 6 liści laurowych, 5 ziela angielskiego i czarnego pieprzu. A następnie pomidory są układane w stosy w każdym słoiku i tak ciasno, jak to możliwe, naprzemiennie z warstwami słodkiej papryki, pokrojone w paski.

Do zalewania marynatą miesza się wodę, ocet, cukier granulowany i sól. Marynatę doprowadza się do wrzenia i wylewa na pomidory. Napełnione słoiki przykrywa się pokrywkami. Po czym puszki można zwinąć i odłożyć do przechowywania..

Marynowane pomidory z papryką

Ten sam przepis ”Marynowane pomidory z papryką»Można to zrobić na różne sposoby, zbierając warzywa o różnej dojrzałości lub wybierając różne rozmiary. Możesz dodać więcej ziół i przypraw do pomidorów. Ten sam czosnek radykalnie zmieni smak loków. Ale lepiej jest umieścić go wyłącznie z zielonymi lub brązowymi pomidorami. Czerwone pomidory wolą takie zielenie - estragon, pietruszkę lub koper (parasole).


» » Marynowane pomidory z papryką