Zielone pomidory. Słony

Jednym z najczęstszych sposobów zbierania zielonych pomidorów jest solenie. Ta metoda jest dość prosta i pyszna. Wypełnij solone zielone pomidory na zimę są podzielone na zimne i gorące. Do napełniania na zimno bieżąca woda jest pobierana bezpośrednio z kranu lub surowej wody źródlanej. Zwykle zielone pomidory solone są zamknięte pokrywkami z polietylenu (nylonu) i doskonale przechowywane w chłodnych miejscach.

Marynowane zielone pomidory

Gotować marynowane zielone pomidory w słoikach objętość trzech litrów można przygotować z następujących składników (ilość na puszkę):

  • pomidory około 2-2,5 kg (lub ile zmieści);
  • czosnek - 1 głowa;
  • korzeń chrzanu - 1 sztuka;
  • koperek - 3 parasole;
  • liście porzeczki lub wiśni - 4-5 szt.;
  • proszek musztardowy - 1 łyżka stołowa;
  • gruba sól - 3 łyżki. (do przygotowania nadzienia na 1,5 litra wody).


Marynowane zielone pomidory

Przepis na "solone zielone pomidory" zaczyna się od przygotowania marynaty pomidorowej. Jeśli do nalewania zostanie pobrana woda z kranu, należy ją odstawić na 2 dni. Sól rozpuszcza się w wodzie. A solanka musi ponownie osiąść na jeden dzień, aby zanieczyszczenia z grubej soli osiadły na dnie pojemnika.

Dalsze zamówienia i selekcja zielone pomidory na zimę, umyte i wysuszone.

Przygotowywane są banki: przetwarzane za pomocą pary lub wrzącej wody. Dodaje się do nich przyprawy, a następnie pomidory (nie do samej szyi). Banki są wypełnione solanką (nie ma potrzeby spuszczania osadu z zanieczyszczeniami solnymi) i do nich wsypuje się proszek musztardowy.

Napełnione puszki zamykane są wieczkami i przechowywane w chłodnym miejscu nawet do wiosny.

Marynowane zielone pomidory

Marynowany pomidor można również produkować z gorącą solanką. Następnie puszki zamykane są metalowymi wieczkami i przechowywane w wyższych temperaturach. Zielone pomidory solone są we własnym soku ze sterylizacją i bez niej, a także metodą solenia na ostro. Każda z metod ma swoje własne subtelności i cechy i jest dobra sama w sobie.


Zobacz podobne przepisy

» » Zielone pomidory. Słony