Sałatka ryżowa na zimę

Wiele sałatek zimowych można doprawić ryżem. Doskonale komponują się z nim różne warzywa: cukinia, bakłażany, pomidory itp. Najważniejsze, żeby nie trawić ziaren ryżu. Aby pozostały gęste i kruche, jak w risotto lub pilaw, a nie stała, jednorodna owsianka. Ta sałatka może być używana jako samodzielne danie lub jako dodatek do drugiej. W każdym razie będzie smaczne, niezwykłe i pożywne. To warzywo sałatka z ryżem na zimę specjalny przypadnie do gustu tym, którzy nie lubią ryb, mięsa, ale preferują głównie pokarmy roślinne.

Sałatka ryżowa na zimę

Składniki na Przepis „Sałatka ryżowa na zimę”:

  1. 3 kg świeżych pomidorów;
  2. 1 kg marchwi;
  3. 1 kg bułgarskiej czerwonej papryki;
  4. 1 kg cebuli;
  5. 200 g cukru pudru;
  6. 300 ml oleju roślinnego;
  7. 100 g soli;
  8. 200 g okrągłego ryżu.

Sałatka ryżowa na zimęPrzygotowanie „Sałatka ryżowa na zimę”:

Pokrój pomidory na sałatkę na duże kawałki. Marchewki „zamieniają się” w słomki. Cebula jest obrana. Słodką paprykę kroi się na pół-pierścienie lub paski o dowolnej wielkości, a także na dowolne sałatka pieprzowa.

Olej roślinny wlewa się do metalowej patelni. Doprowadzić do wrzenia. Dodaje się do niego sól i cukier. Następnie, bez wyjmowania z ognia, na przemian opuszcza się krążki cebuli, po marchewce, a na końcu papryką.

Warzywa duszone są przez 10 minut, ciągle mieszając.

Następnie dodaje się umyty i lekko wysuszony ryż. Sałatka nadal gotuje się, dopóki ryż nie zostanie ugotowany (ale aby pozostał trochę twardy).

Sałatkę można przenieść na gorąco do umytych i wysterylizowanych szklanych słoików o małej pojemności. I przykręć na zimę pokrywkami.

Banki są odwracane, aż ostygną i zawijane w koc, aż całkowicie ostygną.

Sałatka ryżowa na zimę

 Sałatka ryżowa przechowywana w chłodnym miejscu, jak w puszce cukinia z ryżem. Sałatkę można zakręcić odkręcanymi pokrywkami, ale pozostawić do przechowywania w lodówce.


» » Sałatka ryżowa na zimę