Słodkie pikantne pomidory marynowane z łódeczkami cebuli i czosnku

Marynowane pomidory z cebulą i czosnkiem

Istnieje wiele przepisów na marynowanie pomidorów, ale każda rodzina ma swoje ulubione przepisy. Słodkie i pikantne pomidory marynowane w plastrach są niesamowicie smaczne. Dzieci uwielbiają ten preparat, jednocześnie traktując wszystko: od pomidorów, czosnku i cebuli po marynowanie.

Składniki: woda, Liść laurowy, liście chrzanu, cebula, Pietruszka, pomidor, olej roślinny, cukier, Sól, koper, ocet winny, ziarna czarnego pieprzu, czosnek
Czas do zakładki: Lato, Spadek

W moim przepisie szczegółowo opowiem, jak zrobić taki blank z pomidora, a zdjęcia krok po kroku zilustrują jego przygotowanie.

Marynowane pomidory z cebulą i czosnkiem

Muszę od razu powiedzieć, że lubię takie pomidory marynować w małych 700 gramowych słoiczkach, aby je otworzyć i zjeść od razu. Ponadto w słoikach o tej objętości uzyskuje się znacznie więcej marynowanej cebuli i czosnku niż na przykład w słoiku o pojemności trzech litrów. A w mojej rodzinie te „chipsy” są pierwsze.

Jak marynować pomidory z cebulą i czosnkiem

Pierwszym krokiem jest przygotowanie marynaty. Ogólna zasada jest taka: na 1,2 litra wody potrzebujesz 2 łyżki soli, 6 łyżek cukru, 1 liść laurowy i 7 ziaren czarnego pieprzu. Bierzemy sól i cukier bez zjeżdżalni. Aby to zrobić, przesuń palcem po krawędzi łyżki, aby usunąć nadmiar. Puszka o masie 700 gramów to około 300 gramów solanki. Mam trzy takie słoiki, czyli jedna porcja solanki mi wystarczy. Jeśli marynujesz pomidory po raz pierwszy i boisz się, że marynata może nie wystarczyć, to w celu złagodzenia napięcia nerwowego po raz pierwszy zrób podwójną dawkę marynaty. W ten sposób będzie spokojniej! &# 128578;Kurki marynowane na zimę

Więc umieść rondelek z wodą na kuchence, dodaj sól, cukier i przyprawy. Gdy tylko marynata się zagotuje, wyłącz piec i poczekaj, aż ostygnie. Wypełnimy przedmiot ciepłą marynatą. Ta metoda pozwala również na marynowanie całych pomidorów, aby nie pękły..

Podczas stygnięcia marynaty będziemy napełniać słoiki. W czyste banki wkładamy część liścia chrzanu, mały parasol koperkowy i gałązkę pietruszki.

Marynowane pomidory z cebulą i czosnkiem

Do smacznych pomidorów nie są potrzebne żadne inne warzywa. Chociaż można dodać np. Ostrą paprykę, koperek, liście wiśni czy porzeczki.

Oczyszczamy czosnek. Wskazane jest zabranie zupełnie świeżej głowy - z ogrodu. Przecinamy każdy ząbek na pół. Pokrój cebulę w krążki. Umyte i już wysuszone pomidory kroimy na pół. Wszystkie pomidory powinny być małe, mocne i nie przejrzałe.

Słoiki napełniamy plastrami pomidora na przemian z cebulą i czosnkiem. Nie wskazuję ilości czosnku i cebuli w puszce, ponieważ każdy ma swoje preferencje w tych dodatkach. Chociaż, jak dla mnie, po prostu nie można zepsuć pomidorów czosnkiem i cebulą. &# 128578;

Marynowane pomidory z cebulą i czosnkiem

Tak więc marynata ostygła, nie jest zimna, ale też nie wrząca. Wlewamy go do puszek na samą górę. Do każdego słoika dodaj 1 łyżeczkę oleju roślinnego i 9% octu. Jeśli przekręcasz puszki o większych rozmiarach, obserwuj proporcje.

Marynowane pomidory z cebulą i czosnkiem

Zamykamy puszki pokrywkami i wkładamy sterylizować przez 15 minut.

Marynowane pomidory są pyszne.

Marynowane pomidory z cebulą i czosnkiem

Mam nadzieję, że na pewno podbiją Twoje serce, przechodząc przez Twój żołądek. &# 128578;

Taki półfabrykat jest przechowywany w dowolnym chłodnym miejscu, piwnicy lub piwnicy.


Zobacz podobne przepisy

» » Słodkie pikantne pomidory marynowane z łódeczkami cebuli i czosnku