Marynowane połówki pomidorów z musztardą

Marynowane połówki pomidorów z musztardą

Ten niezwykły, ale prosty przepis na zbiór pomidora na zimę spodoba się nie tylko miłośnikom kiszonych pomidorów, ale także tym, którzy ich nie lubią. Smak obrabianego przedmiotu to tylko „bomba”, której nie da się zrzucić.

Składniki: woda, musztarda, piment, Pietruszka, pomidor, cukier, Sól, ocet winny, czosnek
Czas do zakładki: Lato, Spadek

W mojej rodzinie wszyscy cieszyli się kiszonymi pomidorami w połowie. Powiem ci, jak je zrobić w tym przepisie ze zdjęciem..

Jak marynować pomidory w połówkach z musztardą i czosnkiem

Do takiego zbioru potrzebne są pomidory, średnie lub bliższe małym. Po umyciu wszystkiego każdy pomidor należy przeciąć na pół. Musisz go ostrożnie pokroić, aby sok nie wyciekł. Aby to zrobić, należy wykonać cięcie na pomidorze, w którym występują zagłębienia..Marynowane połówki pomidorów z musztardą

Jeśli trafisz nożem we właściwe miejsce, na ranie dostaniesz pomidora bez pestek, a sok nie wypłynie. Ale może się okazać, że na połowie pomidora nadal będą kości, ale to nie jest przerażające. Po prostu nie wszystkie pomidory są symetryczne. Jak widać, nie zawsze to działa.. &# 128521;

Marynowane połówki pomidorów z musztardą

Do słoików wkładamy 2 ząbki czosnku, dwie łyżki gorczycy, 3 kawałki ziela angielskiego, pietruszkę. Następnie włożyć połówki pomidora, pokroić.

Marynowane połówki pomidorów z musztardą

Słoiki wypełnione pomidorami - przygotowujemy marynatę. Na 1 litr wody potrzebujemy:

  • sól - 1 łyżka stołowa;
  • cukier - 3 łyżki;
  • ocet - 25 gramów.

Wszystkie składniki wkładamy do rondla, wkładamy gaz i czekamy, aż marynata się zagotuje.

Wypełnij puste miejsca marynatą i ustaw do sterylizacji na 15 minut, dokręć pokrywki i zawiń je, aż ostygną. Marynowane pomidory w połówkach są gotowe, teraz po prostu odłóż je na bok.

Marynowane połówki pomidorów z musztardą

Aby zrozumieć, ile zrobić marynatę, mogę powiedzieć, że 1,5 litra marynaty poszło na 5 kg pomidora. A od 5 kg - okazało się, że 5 litrów pysznych pomidorów.

Możesz przechowywać marynowane pomidory na połówki nawet w mieszkaniu, ale lepiej w piwnicy. Można je jeść codziennie na obiad, ale postawienie ich na świątecznym stole nie byłoby grzechem..


Zobacz podobne przepisy

» » Marynowane połówki pomidorów z musztardą