Marynowane pomidory koktajlowe

Jak przygotować małe, schludne pomidory koktajlowe na zimę? Oczywiście gotuj marynowane pomidory. Ta metoda jest stosowana do zimowego zbioru zarówno z dużych owoców, jak i małych pomidorów. A jeśli zwiniesz puszki po trzech napełnieniach, będą przechowywane nawet w temperaturze pokojowej..

Przepis "Marynowane pomidory koktajlowe na zimę"

Marynowane pomidory koktajlowe

Przepis "Marynowane pomidory koktajlowe" wymaga przygotowania jednej puszki o pojemności trzech litrów około 1,8-2 kg wiśni + dwa litry marynaty + dodaje się trochę wrzącej wody (w przypadku odparowania nadzienia).Potrzebny również do marynowanych pomidorów na słoiku:

  • pół arkusza chrzanu;
  • kawałek korzenia chrzanu;
  • 2-3 groszki czarnego pieprzu;
  • 1 liść laurowy;
  • 2 parasole koperkowe;
  • 5 sztuk. liście porzeczki lub wiśni;
  • 2 ząbki czosnku.

Marynata zawiera 1 litr wody, 2 łyżki. piasek cukrowy i 4 łyżeczki. sól (lub 1 łyżka stołowa).

Marynowane pomidory koktajlowe

Ilość octu pobierana jest w zależności od objętości słoika: na litr - 1 łyżeczka. 9% octu - na 3 litry - 1 łyżka. ocet winny. Jeśli weźmie się 70% esencji octu, to 1/3 łyżeczki. idzie do litrowej puszki i 1 łyżeczki. za trzy litry.

W czystych słoikach oparzonych wrzącą wodą najpierw układa się dressing: przyprawy, zioła, czosnek. Układa się na nim umyte i wysuszone wiśnie (nie do samej szyi). Słoiki z pomidorami zalewamy trzykrotnie wrzącą marynatą (po każdym nalaniu marynatę ponownie gotuje się). Po ostatnim napełnieniu puszek zwija się je pokrywkami i schładza zawinięte w odwróconą formę.

Marynowane pomidory koktajlowe

Liczbę nadzień z wrzącą marynatą można zmniejszyć do dwóch razy, w takim przypadku bułki należy przechowywać w chłodnym miejscu. Po trzykrotnym napełnieniu marynowane pomidory koktajlowe z octem przechowywać w ciemnym, suchym miejscu w temperaturze około 20-250C do następnego zbioru a nawet dłużej.

Ta metoda "Konserwowanie pomidorów na zimę»Bez sterylizacji jest to bardzo szybkie i wygodne, znacznie oszczędza czas na przygotowanie zapasów zimowych.


» » Marynowane pomidory koktajlowe