Marynowane pomidory beczkowePomidory marynowane według tego przepisu są szczególnie poszukiwane w naszej rodzinie. Mama zwykle zamyka kilkanaście trzech litrów i przechowuje je w suchej piwnicy. A potem przychodzimy i co tydzień zabieramy słoik tej pysznej przekąski do miasta, gdzie jest przechowywany w lodówce lub po prostu na balkonie. I muszę powiedzieć, że rzadko kiedy nie jemy wszystkich pomidorów przed kolejnym wyjazdem na wieś, bo ich smak jest tak pyszny, że inne przetwory blakną w tle. Zwykle staramy się zjeść cały zapas takich pomidorów na Nowy Rok, bo przez ponad 3-4 miesiące niestety pomidory solone w ten sposób nie są zapisywane. Spójrz też na to przepis ze zdjęciem marynowanych zielonych pomidorów.

Ale są dość proste w przygotowaniu, absolutnie żadnych trudności. Oceńcie sami: do pojemników wkładamy pomidory i przyprawy, dodajemy chrzan (zarówno korzeń, jak i liście), pietruszkę i seler, a także parasole koperkowe, koniecznie wkładamy ząbki czosnku i po prostu wlewamy zimną surową wodę. Aby pomidory były trochę kwaśne, przykryj słoiki gazą i zostaw je w kuchni. Po trzech dniach zamykamy pojemnik zwykłymi nylonowymi pokrywkami i umieszczamy go w lodówce lub w piwnicy. Za kilka tygodni nasze kiszone pomidory beczkowe na zimę w słoikach pod przykryciem staną się umiarkowanie kwaśne i bardzo smaczne..
Przepis jest przeznaczony na 4 słoiki o pojemności 3 litrów.
Składniki:

- owoc pomidora - 7,5 kg.,
- woda (surowa, filtrowana) - 5 l.,
- parasole koperkowe - 8 szt.,
- nasiona kopru - 2-3 łyżeczki.,
- korzeń chrzanu - 100 gr.,
- liście chrzanu - 4 szt.,
- owoce ziela angielskiego i czarnego pieprzu - po 1 łyżeczce.,
- czosnek - 2-3 głowy,
- gorzka papryka - 4 sztuki.,
- drobno zmielona sól spożywcza - 350 gr.,
- pietruszka i seler - pęczek,
- suszony liść laurowy - 4 szt.Marynowane pomidory beczkowe
Sortujemy pomidory według odmiany i wielkości, aby w jednym słoiku nie było "mieszany". Jest to ważna kwestia, ponieważ owoce mogą być solone nierównomiernie, w wyniku czego będą różnić się smakiem. Wybieramy również zepsute i zwiędłe owoce, kategorycznie nie nadają się do solenia.
Następnie spłukujemy je ciepłą wodą i wycieramy do sucha przed ułożeniem..
Korzeń chrzanu myjemy z ziemi i ostrożnie obieramy nożem. Następnie kroimy go na kawałki.
Oczyszczamy czosnek z łuski, opłukujemy plastry zimną wodą. Te też są bardzo smaczne marynowane nadziewane zielone pomidory.
Do czystych słoików wkładamy pomidory i przyprawy, a także chrzan (zarówno liściasty, jak i korzenny), czosnek (można go rozgnieść tak, aby można było użyć soku i olejków eterycznych). Na koniec włóż posiekane warzywa i napełnij solanką.
Aby przygotować solankę, dodaj 70 g soli na każdy litr surowej wody i mieszaj do całkowitego rozpuszczenia.
Słoiki zostawiamy w temperaturze pokojowej na trzy dni do fermentacji, zakrywając je pokrywkami z otworami lub po prostu gazą.


Przepis na marynowane pomidory beczkowe
Następnie zamykamy kiszone pomidory beczkowe na zimę w słoikach pod pokrywką zwykłymi nylonowymi pokrywkami i przenosimy je do chłodnego miejsca do przechowywania w zimie. Możesz takie ugotować kiszone zielone pomidory po gruzińsku na zimę.

Smacznego!
» » Marynowane pomidory beczkowe