Kompot z jarzębiny

Jeśli masz taką możliwość, koniecznie spróbuj ugotować bardzo nietypowe, bardzo zdrowe i bardzo pyszny kompot z jarzębiny, który stanie się doskonałym, życiodajnym napojem nasyconym różnorodnymi pożytecznymi substancjami i witaminami zimą, gdy każdy organizm jest osłabiony i wymaga odżywienia.

Kompot z jarzębiny

Więc co ugotować  kompot z jarzębiny na zimę, będziesz potrzebować następujących składników:

Jarzębina

Na syrop:Woda - 1 litr

Cukier granulowany - 300 gramów

Sposób przygotowania kompotu:

Co byś dostał pyszny, aromatyczny i przejrzysty kompot z jarzębiny, do jego przygotowania należy wybierać tylko świeżo zebrane gęste jagody bez uszkodzeń i siniaków. Najpierw należy je kilkakrotnie dobrze spłukać i wysuszyć. Następnie jarzębina należy zanurzyć na kilka minut we wrzącej lekko osolonej wodzie na 4-5 minut, a następnie natychmiast schłodzić w zimnej wodzie.

Po osuszeniu jagód należy je rozłożyć w czystych sterylizowanych słoikach i rozpocząć przygotowywanie nadzienia. Nalewanie kompotu z jarzębiny przygotowuje się w taki sam sposób jak dla kompot śliwkowy. Od samego początku całą wodę doprowadza się do wrzenia, następnie dodaje się do niej cukier i wszystko gotuje się, aż cukier całkowicie się rozpuści. 

Następnie jagody jarzębiny wlewa się do wrzącego cukru, wlewa do słoików i pozostawia do całkowitego ostygnięcia. Następnie nadzienie jest osuszane, ponownie doprowadzane do wrzenia i ponownie wylewane na puszki na samą górę, tak że trochę płynu przelewa się.

Kompot z jarzębiny

Puszki są zwijane pokrywkami z gotowanej blachy. Odwróć się do góry nogami i zawiń w ciepły koc do samodzielnej sterylizacji i do całkowitego ostygnięcia.

Przechowuj kompot jako ugotowany kompot wiśniowy na zimę należy przechowywać wyłącznie w suchym, ciemnym i chłodnym miejscu.


Zobacz podobne przepisy

» » Kompot z jarzębiny