Kompot z aronii

Aronia, czyli aronia czarna, jest naturalnym źródłem witamin (A, E, K, P, B1, B2, PP, P) i pierwiastków śladowych (żelazo, jod, fluor, bor, miedź), a zawartość w niej witaminy C jest porównywalna z jego zawartość w cytrynie, dlatego jest niezwykle przydatna zwłaszcza w okresie zimowo-wiosennym, kiedy organizm odczuwa dotkliwy niedobór witamin. Kompot z aronii To pyszny domowy kompleks witamin.

Kompot z aroniiWarto dodać, że mało kto lubi świeży jarzębina, ale znając jego użyteczne właściwości, szuka sposobów, jak gotować kompot na zimę aronia. Kompot z czeremchy, Nawiasem mówiąc, jest to również bardzo przydatne, a jeśli istnieje taka możliwość i pragnienie, te jagody można łączyć ze sobą.

Bardzo łatwe i szybkie w przygotowaniu kompot z jarzębiny, przepis jego proste i zrozumiałe, nawet dla tych kobiet, które wcześniej nie zajmowały się zbieraniem kompotu na zimę.

Oczywiście najważniejsze dla dłuższego przechowywania kompotu jest dokładne umycie i wysterylizowanie słoików. Aronię dobrze opłucz, obierz z szypułek i włóż do wysterylizowanych słoików. Nawiasem mówiąc, w tym przepisie do każdego słoika dodajemy również kilka plasterków cytryny..

Kompot z aronii

Żeby zrobić ten kompot kompot z jagód, musimy zrobić syrop. Na każdy litr wody bierzemy 250 gramów cukru, mieszamy i podpalamy, gdy się zagotuje, wlewamy do słoików. Następnie należy je wysterylizować, w przypadku litrowych słoików procedura ta trwa 15 minut, w przypadku trzylitrowych słoików - 25 minut. Teraz możesz dokręcić pokrywki, a kompot jest gotowy.


Zobacz podobne przepisy

» » Kompot z aronii