Sok z rokitnikaSok z rokitnika to niesamowity sok, który wygląda jasno jak słońce, które rozweseli i naładuje organizm najbardziej przydatnymi witaminami..
I pomimo tego, że obecnie z rokitnika przygotowuje się niewiele potraw, dziś skupimy się na tym, jak zrobić sok z tej cudownej jagody.
Głównym celem przygotowania pysznego soku jest wybór rokitnika zwyczajnego. Powinien być jasny, pomarańczowy. Ponadto musi być dojrzały. Można to sprawdzić na kilka sposobów. Najpierw należy wylać jagody. Po drugie, muszą być dość duże i błyszczące. Ponadto duże jagody wytwarzają znacznie więcej soku..
I wreszcie, owoce rokitnika nie powinny być ospałe i wysuszone, ponieważ takie owoce raczej nie dają dobrego soku. Dla miłośników napojów warzywnych oferujemy przepis sok pomidorowy w puszkach .
Tak więc jagody są dojrzałe, łatwo zidentyfikowaliśmy, teraz zacznijmy robić z nich sok.

Niezbędne składniki, które są warunkowe i można je bezpiecznie zwiększyć lub zmniejszyć:
- 1 szklanka rokitnika zwyczajnego


Wymagane składniki
Najpierw weź najzwyklejszy blender i zmiel w nim jagody..


posiekaj jagody
Następnie wyłożyć powstałą masę w gazę i wycisnąć cały sok.


włóż masę w gazę


wycisnąć sok
Ponadto sok z rokitnika można uzyskać, po prostu przekręcając jagody na sokowirówce, co natychmiast oddziela ciasto. Ta metoda jest znacznie szybsza i łatwiejsza..


powstały sok
Świeżo wyciśnięty sok z rokitnika można spożyć od razu lub gotować przez około 20 minut, wlać do słoików, zakręcić pokrywkami, a zimą uzyskać dawkę witamin. Chociaż oczywiście lepiej jest pić świeży sok. Zawiera znacznie więcej witamin, ponieważ nie podaje się ich w żadnej obróbce cieplnej..


wlej do słoika


zakręć pokrywkę słoika
Możesz dodać cukier do powstałego soku lub wypić go, dodając gałązkę mięty. Polecamy również przepis sok winogronowy na zimę, jest też smaczny i zdrowy.
Zobacz podobne przepisy

» » Sok z rokitnika