Pomidory w puszce w soku z rokitnika. Przepis krok po kroku ze zdjęciem

Nie wiem o waszych rodzinach, ale w mojej rodzinie najbardziej kochają pomidory. Kiedy sezon pomidorowy zaczyna się latem, obiad nie zaczyna się na stole bez świeżych pomidorów. A zimą wszystko trwa w tym samym stylu, tylko zamiast świeżych pomidorów traktuję wszystkich pomidory z puszki. Zwykłe przepisy są już nudne, więc wymyślam nowe arcydzieła i co roku uzupełniam swoją kulinarną skarbonkę. Polecam również przygotowanie pomidorów na zimę w soku z rokitnika.!

Wymagane produkty:

  • 500 gramów pomidorów;

  • 500 gramów rokitnika zwyczajnego;

  • 15 gramów soli;

  • 15 gramów cukru pudru

pomidory z puszki 

Pomidory w soku z rokitnika: przepis
Dokładnie myję pomidory, sortuję. Aby nie było żadnych wgniecionych kopii. Pomidory powinny być jednocześnie dojrzałe i jędrne. Pomidory również nie powinny być nakrapiane. Zanim zaczniesz konserwować, pokrój jednego zakupionego pomidora. Nie powinno było mieszkać w środku. Z żyłkami pomidory są po prostu niemożliwe do jedzenia zimą. Dlatego jeśli twoje pomidory są soczyste, miękkie w środku, nadają się do zbioru. Pomidory wkładam do umytych słoików.

pomidory z puszki 

Wyciskam sok z rokitnika. Jeśli chcesz, możesz najpierw dusić jagody nad ogniem, a następnie wycisnąć z nich sok. Ale nie ma w tym dużej różnicy. W każdym razie sok ugotuję później.

pomidory z puszki 

Wlej cukier i sól do soku z rokitnika. Wymieszać.

pomidory z puszki 

Ustawiam sok na kuchence i doprowadzam do wrzenia. Jednocześnie mieszam, aby sól i cukier rozpuściły się na dnie. Wlać pomidory do słoików z gotowanym sokiem.

pomidory z puszki 

Dosłownie 10 minut sterylizuję pomidory. Pod słoik kładę kawałek szmatki, aby szkło nie stykało się z naczyniami.

Ugotowane pomidory zatykam pokrywkami, aby tlen nie dostawał się do słoików. Hermetycznie zamknięte puszki będą doskonale przechowywane zimą.

Przepisy na pomidory w puszkach

Tak przygotowane pomidory okrywam w słoikach „futrem” z koca i zostawiam do całkowitego ostygnięcia.

Spośród wielu przepisów na gotowanie pomidorów często wolę ten przepis, ponieważ smak pomidorów jest niesamowity. Umiarkowanie kwaśny, umiarkowanie słony, a pomidory smakują kwaśno. Dla każdego, kto kocha pomidory w puszkach na zimę radzę uzbroić się w mój przepis, aby w spiżarni pojawiło się słońce w postaci pomidorów w soku z rokitnika.

Przepisy na pomidory w puszkach 

Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Pomidory w puszce w soku z rokitnika. Przepis krok po kroku ze zdjęciem