Zamrozić kompot

Zamrażanie to jeden ze sposobów na porwanie kawałka lata w mroźną zimę. Pozwala prawie w pełni zachować dobroczynne właściwości jagód i owoców. Kompoty wykonane z mrożonych składników uzupełnią nasz organizm w witaminy przez całą zimę. Natychmiast pojawia się pytanie: jak zamrażać jagody i jak je przechowywać? W końcu to, jak przydatne będzie, zależy od poprawności zamrażania i zasady przechowywania. kompot z mrożonych jagód.

Zamrozić kompot

Jak to jest zrobione mrożone jagody? Najpierw jagody są dokładnie myte i przetwarzane (sortowane, sortowane, czyszczone). Pozostają tylko całe jagody. Aby jagody nie były pogniecione i zdeformowane, a kompot nie zamienił się w owsiankę, lepiej zamrozić go luzem na płaskiej płycie lub arkuszu papieru. Po zamrożeniu jagody należy wlać do specjalnych pojemników do przechowywania lub zapakować w plastikowe torby..

Truskawki można zamrozić w całości lub pokruszyć, mieszając je z cukrem przed zamrożeniem. Gęste jagody ciemnych odmian wybiera się do zamrażania z malin - odrzuca się miękkie, niedojrzałe i zepsute jagody. Porzeczki są mrożone na sucho - w tym celu po prostu składają się do plastikowej torby lub pojemnika. Borówki brusznicy zbiera się w taki sam sposób jak porzeczki. Agrest najpierw oczyszcza się z łodyg i nasion, umieszcza w małym pojemniku i posypuje cukrem. Jagody i żurawiny są wymywane, suszone, a dopiero potem zamrażane.Jagody mrożone należy przechowywać oddzielnie od innych produktów lub w szczelnych pojemnikach. W przeciwnym razie szybko wchłaniają zapachy przechowywanej w pobliżu żywności i tracą własny smak i aromat..

Zamrozić kompot

w jaki sposób gotować kompot z mrożonych jagód? Do przygotowania kompotu mrożone jagody mogą być używane w taki sam sposób jak świeże, ale mrożone składniki nie wymagają długiego gotowania. Składniki na kompot:

  1. 0,5 kg mrożonych jagód;
  2. 2/3 szklanki cukru pudru.

Mrożone jagody należy najpierw przepłukać przegotowaną schłodzoną wodą i włożyć do wazonu gotowany syrop cukrowy, który zdążył ostygnąć.

W przypadku syropu cukier granulowany rozcieńcza się wodą w objętości 1,5 filiżanki i gotuje przez 2-3 minuty. Dla poprawienia smaku zaleca się dodanie do syropu odrobiny wina deserowego (gałka muszkatołowa, porto), koniaku lub likieru.

Mrożony kompot truskawkowy, jak również z innych czerwonych jagód, bogata w witaminę PP, pomaga wchłaniać kwas askorbinowy, wzmacnia odporność. Należy jednak pamiętać, że przy długotrwałym gotowaniu witamina C ulega zniszczeniu - dlatego lepiej nie gotować mrożonych kompotów przez długi czas. Kompot malinowy, zawierający kwas salicylowy, jest doskonałym środkiem przeciwgorączkowym na przeziębienia. Kompot stanie się znacznie bardziej przydatny, jeśli wyciśniesz z niego sok, a skórkę i pozostałą miazgę ugotujesz z granulowanym cukrem i odcedzisz.

Zamrozić kompot

Niektórych jagód najlepiej nie gotować, ale włożyć do słoików, wlać własny napój owocowy i pozostawić do zaparzenia. Tak przygotowuje mrożony kompot wiśniowy, agrest i porzeczki.

Aby zachować zdrowie w chłodzie, przechowuj w lodówce trochę lata. I przez całą zimę poczęstuj swoją rodzinę mrożonymi kompotami i przepisami ”.Przygotowania do zimy. Kompoty".


» » Zamrozić kompot