Przepis na zdjęcia krok po kroku na zamrażanie jagód na zimę w domu

mrożone jagody

Opis

Mrożenie jagód na zimę to proces, dzięki któremu można zachować prawie świeże jagody. Dzięki temu z łatwością dodasz je do swoich deserów czy wypieków, a także po prostu rozmrozisz i zjesz na świeżo..

Wśród tych, którzy co roku zamrażają jagody na zimę, jest niewiele.. Niektórzy uważają, że nie można go umyć przed zamrożeniem, ponieważ po rozmrożeniu staje się zbyt twardy i traci smak.. Druga połowa uważa, że ​​zamrażanie brudnych jagód jest niehigieniczne, ponieważ mogą zawierać bakterie chorobotwórcze, które nie znikną nawet po zamrożeniu. Tak czy inaczej, to od Ciebie zależy, czy umyjesz jagody przed zamrożeniem, czy nie..

Dzięki tej metodzie hostessy nauczyły się zamrażać inne potrawy, takie jak maliny, grzyby, borówki, truskawki, a także wiele innych jagód i warzyw. Po rozmrożeniu potrawa pozostaje tak świeża i aromatyczna, jak przed zamrożeniem, więc jeśli chcesz zachować coś prawie świeżego na zimę, musisz uważnie przeczytać nasz przepis ze zdjęciami krok po kroku, aby dowiedzieć się, jak to zrobić poprawnie..

Zamrażając jagody na zimę, możesz wykorzystać je w dowolnym momencie do przygotowania innych potraw. Zacznijmy teraz od przepisu..

Składniki

 • Jagoda do smaku

Kroki

 1. Po zebraniu wymaganej ilości jagód zdecyduj, jak chcesz je zamrozić i czy je umyć. Jeśli zdecydujesz się wypłukać jagody przed zamrożeniem, przenieś je do durszlaka i spuść niewielką ilość wody. Jednocześnie nie warto myć borówek rękami, wystarczy tylko włożyć durszlak pod kran i odkręcić wodę.  umyj jagody

 2. Po umyciu jagód należy pozwolić wodzie spłynąć, a następnie umieścić każdą jagodę oddzielnie od drugiej w durszlaku.. Wskazane jest pozostawienie mniej więcej tej samej odległości między jagodami, nie próbuj zamrażać wszystkiego na raz. Jeśli nadal masz jagody, nie musisz układać ich zbyt ciasno do siebie, lepiej je zamrozić w dwóch przejściach.

  połóż na blasze do pieczenia

 3. Gdy zobaczysz, że cała wilgoć wyschła, włóż tackę z jagodami do zamrażarki i odczekaj około dwóch lub trzech godzin. Cały czas obserwuj jagody, uważaj, aby nie były pokryte szronem.

  wysyłamy do zamrażarki

 4. Gdy borówki staną się wystarczająco zamarznięte, przelej je do specjalnej torebki z zamkiem lub do pojemnika, aby kontynuować zamrażanie. Zrób to ostrożnie, aby nie uszkodzić integralności jagód..

  włóż do pojemnika

 5. Po wlaniu jagód do torby lub pojemnika włóż je do zamrażarki. Tak zamrożone jagody można przechowywać przez cały rok, dodając je do swoich deserów i wypieków..

  jagody na zimę

  Smacznego!


» » Przepis na zdjęcia krok po kroku na zamrażanie jagód na zimę w domu