Jak zamrozić jagody i owoce na zimę

Aby wykorzystać świeże owoce do przygotowania posiłków i napojów w mroźną zimę, należy je zamrozić na zimę, np zamrażanie w domu powiemy Ci poniżej na przykładzie dwóch przepisów.

Jak zamrozić winogrona.

Witaminy najlepiej przechowywać w jagodach, gdy są zamrażane szokowo. W nowoczesnych lodówkach można ustawić temperaturę w zamrażarkach na 36 stopni na minuty. W tej temperaturze winogrona zamarzają w zaledwie pół godziny. To jest zamrażanie szokowe. Jednocześnie absolutnie wszystkie przydatne substancje są przechowywane w winogronach i całkowicie zachowuje swoje właściwości. Zimą można szybko i łatwo ugotować kompot z winogron, który w swoim smaku wcale nie będzie różnił się od kompotu, który gotuje się z tych samych winogron jesienią, w okresie dojrzewania.

Składniki:

Winogrona - ilość zależy od chęci i pojemności worków do mrożenia.

Jak zamrażać owoce na zimę

Jak zamrozić przepis na winogrona gotowanie:

Oddziel jagody od gałązek. Jeśli nie kupiłeś tego winogrona, ale sam wyhodowałeś i zerwiesz go własnymi rękami, nie możesz go nawet umyć, aby poczekać, aż wyschnie. Zapewniam, że w temperaturze minus 36 stopni mikroby, nawet jeśli znajdują się na powierzchni jagód, umrą. Zakupione winogrona, na wszelki wypadek, polecam pranie wstępne póki jeszcze są na gałęziach i wyschną. Należy to zrobić, aby zmyć z powierzchni te chemikalia, którymi handlowcy traktują winogrona, aby nie psuły się dłużej, więc założymy, że Twoje winogrona są czyste i suche..

Oddziel jagody od gałązek. Rozłóż je cienką warstwą na płaskich talerzach. Umieść talerze w komorze zamrażarki lodówki w odpowiedniej temperaturze. Jeśli w Twojej lodówce nie można ustawić tak niskiej temperatury, nie ma to znaczenia. Tyle, że w wyższej temperaturze jagody dłużej zamarzają..Jak zamrażać owoce na zimę

Po pół godzinie wyjmij jagody z zamrażarki.

Jak zamrażać owoce na zimę

Wlej mrożone winogrona do woreczka do zamrażarki.

Jak zamrażać owoce na zimę

Zapnij paczkę za pomocą spinacza do bielizny.

Jak zamrażać owoce na zimę

*

Jak zamrażać owoce na zimę

Przechowuj mrożone winogrona w lodówce z zamrażarką.

Jak zamrażać śliwki.

Kiedy nadchodzi zima, niedobór witamin jest szczególnie dotkliwy z powodu złego wyboru jagód i owoców. Jest to szczególnie widoczne w żywieniu dzieci. Jak często w okresie mroźnym, mamy ochotę pić gorącą herbatę i jednocześnie delektować się aromatycznym dżemem lub ciastami ze świeżymi jagodami. Dlatego staramy się starannie przygotować od lata. Tworzymy wiele różnych zakładek przez cały okres zbiorów. Kompoty, konfitury, dżemy - ile różnych pyszności można włożyć, nie da się zliczyć. Wykonywanie półfabrykatów metodą zamrażania jest bardzo przydatne. W postaci takiego przetwarzania witaminy praktycznie nie są tracone. Jak zrobić mrożone śliwki na zimę? Przeczytaj i zapamiętaj.

Śliwki, weź je, nie przejrzałe, zawsze o jędrnym i jędrnym miąższu. Przed zamrożeniem należy je dokładnie umyć i wysuszyć, a nasiona wyjąć dzieląc na połówki..

Jak zamrażać owoce na zimę

Następnie ułóż śmietankę na tacy lub specjalnej tacy, po czym włóż do zamrażarki, w komorze zamrażarki.

Pod koniec dnia wyjmij zamrożone śliwki i wkładając je do plastikowych pojemników, odeślij je z powrotem do zamrożenia.

Jak zamrażać owoce na zimę

Możesz dowiedzieć się o zawiłościach zamrażania truskawek na zimę. tutaj.


Zobacz podobne przepisy

» » Jak zamrozić jagody i owoce na zimę