Kompot jabłkowy na zimę

Przygotowując się, nie zapomnij przygotować prostego i jednocześnie ulubionego napoju wszystkich - kompotu jabłkowego. Przepis na kompot jabłkowy na zimę niezwykle proste, nawet dziecko może to ugotować. Aby to zrobić, musisz wziąć - 2 kg jabłek, 400 g cukru i 2 litry wody.

jabłka na gałęzi

Jabłka należy dobrze umyć, pokroić na połówki, wydrążyć pestkami i pokroić w plastry tak, aby z jednego jabłka uzyskać 5-6 plasterków.

Następnie musisz przygotować syrop cukrowy, który prawie zawsze jest przygotowywany w taki sam sposób, na przykład jak w przypadku kompot wiśniowy. Cały cukier wlewa się do wrzącej wody i miesza, aż do całkowitego rozpuszczenia.

Następnie pokrojone jabłka należy przenieść do rondla, napełnić schłodzonym syropem i wstawić do lodówki na 6-8 godzin.

 Po upływie określonego czasu jabłka należy wybrać z zimnego syropu i umieścić w przygotowanych, czystych, wysterylizowanych słoikach.

Syrop podpalić, zagotować, wlać do słoików i odstawić na 5 minut. Następnie syrop należy ponownie wlać do rondla i ponownie zagotować..

Następnie wlej zawartość słoików gorącym syropem, przykryj słoiki pokrywkami i sterylizuj przez 20 minut. Następnie zawiń słoiki pokrywkami i odwróć je do góry nogami i zawiń w ciepły koc.

Dzbanek z kompotem jabłkowym

Kompot jabłkowy jest gotowy! Mamy nadzieję, że obok Waszych ulubionych domowych produktów zajmie należne mu miejsce marynowana dynia, warzywa w puszkach, sałatki z przekąskami, słodkie konfitury i dżemy.


» » Kompot jabłkowy na zimę