Kompot gruszkowy na zimę. Przepis ze zdjęciami krok po kroku

Ten przepis mówi, jak prawidłowo gotować kompot gruszkowy, który zachwyci Cię zimą. W końcu owoce nie rosną przez cały rok, a takie przygotowanie na zimę pozwoli cieszyć się przyjemnym smakiem o każdej porze roku. Należy zauważyć, że podczas konserwowania gruszka zachowuje się kapryśnie, dlatego zamykając kompot, używają własnych sztuczek.

Do ochrony będziesz potrzebować dojrzałych gruszki, ale nie powinny być miękkie iw żadnym wypadku nie używać opadłych owoców. Liczbę gruszek oblicza się za pomocą puszek, ponieważ jeden kilogram owoców rozkłada się na 3-litrowe puszki. Przygotuj też cukier, wodę i odrobinę kwasu cytrynowego, które nie tylko dodadzą kwaskowatości do smaku, ale także pozwolą na dłuższe przechowywanie kompotu, aby nie fermentował.

Kompot z gruszki Nasimu - przepis

kompot gruszkowy na zimę

Rozpoczynamy gotowanie kompot. Umyj gruszki, pokrój je na pół i usuń rdzenie z nasionami i błonami.

kompot gruszkowy na zimęUłóż przygotowane owoce w słoikach konserwowych, ale przed ponownym opłukaniem, szklany pojemnik należy wysterylizować parą.

kompot gruszkowy na zimę

Wlej wodę pitną do dużego rondla i podgrzej, jak tylko się zagotuje, weź duży kubek lub metalowe chochle i wlej wrzącą wodę do słoików. Nie należy dodawać wody po brzegi, to tylko wstępna obróbka owoców przed konserwowaniem, ale płyn powinien przykryć gruszki rezerwą.

kompot gruszkowy na zimę

Po 30 minutach spuść wodę z puszek na patelnię, ponieważ musisz ją ponownie zagotować.

kompot gruszkowy na zimę

Będziesz musiał zagotować więcej wody, ponieważ słoiki należy napełnić po brzegi. Konieczne jest również dodanie cukru do wody w ilości 300 g na 3 litry (otrzymujesz średni syrop o słodyczy). Dodaj kwas cytrynowy do każdego słoika, odmierz go czubkiem noża.

Gdy syrop się zagotuje, wlej go do słoików i natychmiast zamknij metalowymi pokrywkami. Następnie brzegi są umieszczane w ciepłym kocu i pozostają tam przez kolejny dzień. Po dniu odłóż je w chłodne miejsce, np. W piwnicy. Kompot gruszkowy na zimę gotowy. Taki kompot mogą również pić dzieci już od pierwszego roku życia, więc preparat zachwyci całą rodzinę. Spróbuj też gotować konfitura gruszkowa

kompot gruszkowy na zimę

Kompot gruszkowy na zimę. Zdjęcie

kompot gruszkowy na zimę


» » Kompot gruszkowy na zimę. Przepis ze zdjęciami krok po kroku