Kompot gruszkowyW moim ogrodzie rosną trzy piękne drzewa, które od wielu lat zachwycają mnie obfitymi zbiorami gruszek. Uwielbiam te pachnące i bardzo zdrowe owoce, a przez całe lato jem i gotuję różne przetwory z tego pysznego. Gruszka zawiera dość dużą ilość cukru i niewielką ilość kwasu, przez co nie można ich długo przechowywać. Ale to nie ma znaczenia, ponieważ zawsze można z nich zrobić pyszny, słodki i bardzo pachnący preparat - jednym z nich jest kompot gruszkowy na zimę. Napój ten ma bardzo przydatne właściwości - w upalne dni ugasi pragnienie, a zimą wzmocni odporność. Dzięki takiemu pysznemu wirusowi nie będziesz się bać więcej niż jednego wirusa. Łatwo jest przygotować kompot z gruszek, a do tego potrzebujesz minimum umiejętności i składników, ale to, co wyjdzie, Cię zaskoczy. Przygotuj ten bosko pyszny napój. Nawiasem mówiąc, możesz wezwać męża po pomoc, pozwól mu pomóc przynajmniej umyć gruszki podczas ich krojenia. Chociaż nie można pokroić gruszek na małe kawałki, ale gotować nawet w całości, odcinając tylko ogony. Równie łatwe w przygotowaniu pyszny kompot wiśniowy na zimę, przepis, na który również warto zwrócić uwagę.

Składniki:
- 400 gramów gruszek,
- 3 litry przefiltrowanej wody,
- 200 gramów cukru.niezbędne składniki
Natychmiast umyj wszystkie gruszki. Następnie pokrój je nożem na małe kawałki lub ugotuj kompot z całych gruszek.


posiekaj gruszki
Umieść gruszki w rondelku i dodaj do nich wodę.


wlać wodę
Dodaj tam cukier.


Dodaj cukier
Postaw patelnię na ogniu i gotuj kompot przez około piętnaście minut. Jednak zaznacz czas od momentu, gdy kompot się zagotuje.


zagotuj kompot
Umyj szklane słoiki. Wskazałem ilość składników na jedną trzylitrową puszkę. Jeśli chcesz rzucić więcej kompotu, zwiększ proporcję.
Wlej gotowy kompot do słoików, zamknij pokrywkami. Radzę również zwrócić uwagę na przepis na wykonanie pachnącego dżem gruszkowy, które można również przygotować na zimę.


wlej kompot
» » Kompot gruszkowy