Kompot jabłkowo-gruszkowyZ roku na rok zachowuję różnorodność kompoty owocowe na zimę według sprawdzonych receptur. Kompot z jabłek i gruszek jest jednym z ulubionych w mojej rodzinie. Jej smak jest dość zrównoważony i harmonijny. Nie jest kwaśny i może ugasić pragnienie. Soki w sklepie nie zawsze są naturalne, dlatego latem wolę kupować owoce i gotować z nich kompoty. Ten kompot nie powoduje alergii, więc można go ugotować nawet dla najmniejszych pociech. Szczególnie lubią słodkie napoje. A taki kompot można podać bez strachu, bo ugotujesz go osobiście i będziesz wiedział, że zawiera tylko przydatne składniki, a to jest najważniejsze!


Składniki do przygotowania kompotu jabłkowo-gruszkowego na zimę
Wymagane produkty:
- Jabłka - 250 gramów-
- Gruszki - 250 gramów-
- Cukier granulowany - 200 gramów-
- Woda - 2,5 l.pokrój jabłka
Jabłka kroję na plasterki. Odrywam kucyki. Odcięłam rdzeń i usunęłam nasiona. Nie będą potrzebne w kompocie.


pokroić gruszki
W ten sam sposób kroję gruszki.


Dodaj cukier
Podgrzewam wodę. Wrzuciłem cukier do ciepłej wody.


Dodaj owoce
Mieszam to. Następnie wysyłam tam przygotowane owoce. Podpalam i zaczynam gotowac.


umieścić w bankach
Kompot powinien się zagotować. Następnie przykręcam ogień i gotuję na średnim ogniu przez 25-30 minut. W tym czasie owoce się ugotują, a kompot stanie się bardzo smaczny i bogaty. Pomimo tego, że kompot nie będzie miał jasnego koloru, będzie bardzo smaczny. Jabłka i gruszki doskonale harmonizują w tym napoju. Gorący kompot wlewam do słoików chochlą na samą górę.


przykryć pokrywkami
Spieprzyłem je pokrywkami.


Kompot jabłkowo-gruszkowy
Gorący kompot przykrywam kocem i odstawiam do ostygnięcia do temperatury pokojowej. Następnie słoiki z kompotem z jabłek i gruszek odkładam w miejsce do stałego przechowywania. Do zimy będzie stał w zwykłym magazynie mieszkania. Zimą, gdy zdecydujesz się otworzyć tak wspaniały napój, najpierw go schłodź.


przepis na kompot jabłkowo-gruszkowy na zimę
Schłodzony kompot stanie się godnym napojem dla każdej firmy: zarówno dzieci, jak i dorosłych..
Smacznego!

Okazuje się nie mniej smaczne kompot jeżynowy.
» » Kompot jabłkowo-gruszkowy