Kompot `babie lato z gruszkami`. Przepis na zimę

Przepis na kompot gruszkowy, na które chcemy zwrócić Państwa uwagę pod nazwą „Babie lato z gruszkami”, bardzo proste i niedrogie, poza tym do jej przygotowania można wykorzystać zupełnie inne odmiany gruszek, w tym dziko rosnące.

Kompot „Babie lato z gruszkami”. Przepis na zimę

Tak więc, aby się przygotować kompot gruszkowy na zimę na jedną trzylitrową puszkę potrzebne będą następujące składniki:

Gruszki - 1 kgCukier granulowany - 2 filiżanki

Woda - 2 l

Kwas cytrynowy? łyżeczka.

Na początek, jak w przypadku gotowania dowolnego kompot gruszkowy na zimę, gruszki należy posortować, owoce przejrzałe, zgniłe i uszkodzone usunąć, a następnie dokładnie opłukać pod bieżącą zimną wodą i usunąć szypułki. Następnie przygotowane owoce należy umieścić w czystych, suchych, sterylnych słoikach..

Następnie należy przygotować syrop cukrowy, w tym celu cały cukier określony w przepisie dodaje się do garnka z wodą i przy ciągłym mieszaniu doprowadza do wrzenia. Po gotowaniu przez 3-5 minut należy wlać zawartość słoików. Następnie natychmiast zwinąć puszki gotowanymi wstępnie blaszanymi pokrywkami, odwrócić je do góry nogami i zawinąć w ciepły koc do samodzielnej sterylizacji, aż całkowicie ostygną.

Kompot „Babie lato z gruszkami”. Przepis na zimę

Domowy kompot gruszkowy na zimę gotowy.

Przechowuj taki przedmiot jako ugotowany kompot śliwkowy na zimę lepiej w chłodnym, suchym miejscu - piwnicy lub spiżarni.


» » Kompot `babie lato z gruszkami`. Przepis na zimę