Gotowanie dżemu truskawkowego w powolnej kuchence

Smaku dżemu truskawkowego nie da się porównać z żadnym innym, dlatego na zimę zawsze staramy się zamknąć przynajmniej kilka słoików truskawki na zimę. Przepisów na dżemy, konfitury i dżemy truskawkowe jest wiele. Jednak dzisiaj porozmawiamy nie tyle o cechach tego czy innego przepisu, ale o zastosowaniu multicookera w procesie gotowania.
Gospodynie domowe, które nabyły powolną kuchenkę, od dawna nauczyły się gotować dosłownie wszystkie potrawy, jakie można w niej sobie wyobrazić. Ten ukochany, inteligentny rondel wykona zadanie gotowania dżemu, podczas gdy Ty będziesz wykonywać inne, nie mniej ważne prace domowe. Kiedy my robienie dżemu w powolnej kuchence lub dżem truskawkowy w powolnej kuchence okażą się nie gorsze niż te, które ugotujesz w zwykły sposób, spędzając ogromną ilość czasu i wysiłku, spędzając cały dzień w kuchni.Gotowanie dżemu truskawkowego w powolnej kuchence

Niestety nie sposób podać uniwersalnego przepisu krok po kroku na taki dżem. Faktem jest, że tryby gotowania różnią się nie tylko dla różnych producentów podobnych urządzeń kuchennych, ale nawet w modelach tej samej firmy różne funkcje w różnych liniach mogą pomóc w przygotowaniu dżemu. W multicookerze najnowszej generacji producenci uwzględnili już aspiracje gospodyń domowych i stworzyli specjalny tryb "dżem". Dla tych, których multicooker nie ma tak specjalnego trybu, pozostaje tylko wymyślić koło na nowo. Dlatego oprócz recenzji na temat generowania dżemu, sprawdź, jeśli takie istnieją, recenzje specjalnie dla twojego modelu. I po raz pierwszy nie używaj wszystkich jagód, ale niewielką ilość, aby w przypadku awarii nie zepsuć ani surowców, ani otaczającej przestrzeni. Zaleca się otwarcie specjalnego zaworu, aby nadmiar wilgoci odparował, a dżem nie wypłynął z miski.

Gotowanie dżemu truskawkowego w powolnej kuchence

Teraz pamiętajmy o przygotowaniu dżem truskawkowy w powolnej kuchence, prosty przepis. Oto najbardziej wszechstronny sposób przygotowania dżemu truskawkowego w powolnej kuchence. Przepis jest przeznaczony dla multicookera o pojemności około czterech litrów. Sortujemy czyste truskawki (jeden kilogram), odcinamy ogonki i wkładamy je w całości do miski multicooker. Niektórzy radzą dodać trochę wody, aby jagody nie przyklejały się do pokrywki. Wlej jagody kilogramem cukru i włącz tryb duszenia na godzinę. Po 25 minutach delikatnie wymieszaj jagody i odstaw do ugotowania. Godzinę później włóż gotowy dżem do słoików, zwiń jak zwykle.

Gotowanie dżemu truskawkowego w powolnej kuchence

Wady każdego dżemu w powolnej kuchence obejmują fakt, że wilgoć, która nie wyparowuje przez zamkniętą pokrywę, nie pozwala, aby dżem stał się gęsty i lepki, jak wielu ludzi lubi. Jeśli jesteś zwolennikiem właśnie takiego dżemu, to bardziej odpowiednie są dla Ciebie tradycyjne metody gotowania w misce lub rondlu. Wypróbuj jedną i drugą metodę, aby ostatecznie określić swoje preferencje.
» » Gotowanie dżemu truskawkowego w powolnej kuchence