Ogórki kiszone bez sterylizacji. Przepis ze zdjęciami krok po kroku

Czy już się przygotowałeś ogórki na zimę? Jeśli nie, to czas na tę przyjemną czynność i gotowanie pysznych ogórków kiszonych, bez których trudno sobie wyobrazić sebezim, a także bez innych smacznych przetworów. Każda gospodyni konserwuje ogórki według własnego przepisu.

Ktoś woli zamykać ogórki w plasterkach lub w postaci sałatek, ktoś lubi je zamykać na zimę w postaci półmiska warzywnego. Proponuję okryć całe ogórki pyszną marynatą. Ugotowany zatem przepis ogórki kiszone są umiarkowanie słone, pikantne i chrupiące.

Plik przepis na kiszony ogórek nie przewiduje sterylizacji. Być może zdajesz sobie sprawę, że sterylizacja, nawet taka, która zajmuje tylko kilka minut, powoduje ugotowanie warzyw, aw tym przypadku ogórki kiszone na pewno nie będą chrupiące..

Nie martw się tym ogórki konserwowe może „eksplodować” bez sterylizacji. Według tego przepisu od wielu lat puszuję ogórki i ani jeden słoik nie zepsuł się. Najważniejsze jest to, że metalowe wieczka na puszkach są szczelnie zamknięte i nie przepuszczają powietrza. A teraz zobaczmy, jak gotować niesterylizowane ogórki kiszone

Przygotujmy następujący zestaw:

 • Świeże ogórki - 2 kg
 • Liść chrzanu
 • Pęczek pietruszki
 • Parasole koperkowe 
 • czosnek 
 • Liść laurowy
 • Ziele angielskie (groszek)
 • Do marynaty na jeden litrowy słoik:
 • Gruba sól kuchenna - 1 łyżka stołowa
 • Cukier granulowany - 2 łyżki
 • Ocet stołowy 9% - 1-1,5 łyżki stołowej
 • Woda oczyszczona - ile trafi do banku

Ogórki kiszone na zimę - przepis

ogórki kiszone bez sterylizacji

Więc przygotujmy się ogórki konserwowe. Przede wszystkim zauważamy, że musisz konserwować ogórki nie duże, pryszczate i najlepiej mniej więcej tej samej wielkości. Przygotowania zacznijmy od dokładnego umycia zakupionych warzyw pod bieżącą wodą, a następnie włożenia do głębokiego pojemnika, napełnienia zimną wodą i pozostawienia na 1-3 godziny. Ma to na celu zachowanie ich elastyczności..

Następnie przygotujemy dania. Na 2 kilogramy ogórki potrzebujemy puszek o pojemności trzech litrów. Należy je po prostu dobrze umyć i odwrócić, aby szklanka była wodą. Umyj pokrywki do rolowania, a następnie zagotuj. Myjemy również liście chrzanu, pietruszkę, parasole koperkowe i liście laurowe. Grubo posiekaj warzywa. Czosnek obrać ze skórki i pokroić na kawałki około dwóch ćwiartek na słoik.

ogórki kiszone bez sterylizacjiNa dno przygotowanych potraw kładziemy posiekane zioła, liście laurowe 1-2 sztuki, ziele angielskie - 4-5 groszków, czosnek kilka goździków.

ogórki kiszone bez sterylizacji

Wyciągamy ogórki z wody, lekko wysychamy i zaczynamy wkładać do słoika na stojąco, tępym końcem do dołu. Jeśli ogórki są małe, a na wierzchu nadal jest miejsce, można w poprzek ułożyć kawałek lub cały ogórek.

ogórki kiszone bez sterylizacji

ogórki kiszone bez sterylizacji

Podczas gdy wkładasz ogórki do słoików, na kuchence gotuje się już woda. Natychmiast zalać wrzątkiem ogórki i przykryć wysterylizowaną pokrywką.

ogórki kiszone bez sterylizacji

Pozostaw na parze na 20-30 minut. Następnie wlej wodę do rondla, ponownie zagotuj i ponownie dodaj ogórki. Wyjeżdżamy w tym samym czasie. Przygotowujemy wszystko, czego potrzebujesz do marynaty.

ogórki kiszone bez sterylizacji

Następnie spuszczamy wodę z jednego słoika do rondla, dodajemy sól i cukier według przepisu. Niech się zagotuje.

ogórki kiszone bez sterylizacji

Wlej ocet do słoika z ogórkami.

ogórki kiszone bez sterylizacji

Napełnij gotowaną marynatą, przykryj pokrywką i zwiń słoik. Odwróć go do góry nogami, aby upewnić się, że zamknięcie jest szczelne. Następnie zawijamy słoiki w ciepły koc i zostawiamy do całkowitego ostygnięcia. W zimę ogórki konserwowe ozdobi Twój stół.

ogórki kiszone bez sterylizacji

Ogórki kiszone na zimę. Zdjęcie

ogórki kiszone bez sterylizacji

ogórki kiszone bez sterylizacji


Zobacz podobne przepisy

» » Ogórki kiszone bez sterylizacji. Przepis ze zdjęciami krok po kroku