Ogórki konserwoweMałe ogórki dobrze smakują, pachną i zachowują swój kolor dzięki recepturze konserwacyjnej, którą postanowiłam się z Wami podzielić. To prawdopodobnie najprostszy przepis, jaki znam. I pomimo prostoty przygotowania uzyskuje się tak wspaniały wynik. Do tego przepisu specjalnie wybieram średniej wielkości, najlepiej tej samej wielkości, ogórki bez zażółcenia i duże nasiona odmian Nezhinsky, Borschagovsky, Crimean.

Celem tego przepisu jest to, że sterylizacja nie jest potrzebna. Ogórki po prostu zalewamy zimną wodą. Dopóki sam go nie ugotujesz według tego przepisu, trudno uwierzyć, że ogórki można dobrze solić. Zapewniam cię, że mogą i jak. Mam nadzieję, że ten przepis stanie się dla Ciebie tak samo ulubiony, jak dla mnie. Pyszne i chrupiące ogórki kiszone na zimę bez sterylizacji - przepis dnia.

Składniki:
- kilogram ogórków,
- korzeń chrzanu,
- 2-3 ząbki czosnku,
- koper,
- 1 szczypta soli kuchennej.niezbędne składniki
Przede wszystkim musisz przygotować słoiki, ponieważ bezpieczeństwo ogórków w nich zależy od ich czystości. Należy je dobrze umyć sodą oczyszczoną i wygotować. Odłóż je na bok.
Umyj i zalej ogórki przez 6 godzin, jeśli już leżą, i przez godzinę, jeśli ogórki są właśnie zerwane z ogrodu.
Po tym czasie wszystkie pozostałe produkty wkładam do słoika i soli, a następnie dopełniam wodą i zamykam zwykłą nylonową pokrywką. Jeśli chcesz gorące ogórki, możesz dodać ostrą paprykę, ale nie wszystkie, ale 1/3.


pokroić chrzan


posmaruj chrzanem


dodaj czosnek


rozłóż ogórki


dodać sól
Odstawiam do ciepłego pomieszczenia na 24 godziny, a następnie przenoszę do lodówki. Przez kilka miesięcy muszą tam stać i na zimno, a to jest miesiąc listopad, ogórki są gotowe i można je używać zgodnie z przeznaczeniem.
W ten sposób możesz łatwo dostać wspaniałe danie..
Smacznego!


gotowe ogórki


gotowe ogórki

Nie mniej smaczne ogórki konserwowe z wódką.
Zobacz podobne przepisy

» » Ogórki konserwowe