Domowe ogórki solone na zimno - chrupiące !!! Szybki i smaczny przepis wideo

Jak zrobić pyszne lekko solone ogórki na zimno, aby nie nagrzewać naszych kuchni w już upalny letni dzień. To prosty i szybki przepis..

Składniki: woda, ogórki, Sól, koper, ziarna czarnego pieprzu, czosnek
Czas do zakładki: LatoGotując ogórki lekko solone (solenie w zimnej wodzie) zaczynamy od przygotowania samych ogórków: umyj, odetnij końcówki i namocz w zimnej wodzie przez 2-5 godzin.

W międzyczasie przygotujmy zieleninę. Do tego przepisu weź koperek, liście chrzanu i liście porzeczki: umyj, pokrój na duże kawałki i wysusz.

Do gotowych banków dodajemy zielenie i ogórki. Istnieje opinia, że ​​zieleni nigdy za dużo. Ale nadal musisz pamiętać, że jeśli nasze ogórki staną się twarde i chrupiące z liści chrzanu, to jeśli przesadzisz z koperkiem, możesz uzyskać odwrotny skutek. Dlatego do słoika o pojemności 3 litrów należy wziąć nie więcej niż 2 średniej wielkości główki nasion, 2-3 ząbki czosnku, czarne ziarna pieprzu - 5-8 sztuk. Na wierzchu słoika powinna znajdować się warstwa zieleni. 200 gr. Szklankę soli rozcieńczamy w 0,5 litra zimnej wody (jeśli z kranu wypływa dobra woda, to możesz bezpośrednio z kranu, jeśli nie, to gotowaną trzeba będzie ostudzić) i wlewamy do słoika z ogórkami. Uzupełnij zimną wodą, aby słoik był pełny i odstaw na bok.

Odstawiamy na dzień lub dwa i domowe ogórki solone są gotowe. Szybko i smacznie! Gotowanie na zimno!

UWAGA: jeśli pomieszczenie, w którym ogórki są lekko solone nie jest wystarczająco ciepłe, może to zająć 3-4 dni.

Jeśli masz jakieś pytania, możesz obejrzeć przepis wideo na solone ogórki od Eleny Timchenko. Co i jak to zrobić, widać bardzo wyraźnie. Cóż, lekko solone ogórki są bardzo smaczne ...


Zobacz podobne przepisy

» » Domowe ogórki solone na zimno - chrupiące !!! Szybki i smaczny przepis wideo