Ogórki kiszone z czosnkiem i koperkiem - zimny sposób kiszenia ogórków na zimę w słoikach.

Ogórki kiszone z czosnkiem i koperkiem

Kiszone ogórki z czosnkiem i koperkiem, przygotowane na zimno według tego przepisu na zimę, mają specyficzny i niepowtarzalny smak. Ta receptura solenia nie wymaga użycia octu, co jest ważne dla osób cierpiących na choroby układu pokarmowego..

Składniki: korzeń chrzanu, ogórki, gorzka papryka, Sól, koper, czosnek, estragon

Jak kiszić ogórki na zimę w zimny sposób. Przepis podajemy krok po kroku.Świeże ogórki

Na 53 kg świeżych małych ogórków będziesz potrzebować:

2 kg zieleniny koperkowej, 350 g korzenia chrzanu, 300 g czosnku, 300 g gałązek estragonu, 3 kg soli, 75 g świeżej papryczki chili.

Umieść małe świeże ogórki w butelce i posyp je posiekanym koprem i estragonem, mielonym czosnkiem, świeżą ostrą papryką i chrzanem za pomocą maszynki do mięsa.

Rozpuść sól w wodzie, aby uzyskać 7% lub 8% roztwór soli.

Wlać ogórki przyprawami z powstałą solanką.

Zakrywamy butelki pokrywkami po ugotowaniu i zostawiamy bez zawijania.

Po 10 dniach konieczne jest uzupełnienie wcześniej przygotowanego 7% lub 8% roztworu soli w butelkach, następnie zwinięcie pokrywkami i natychmiastowe wysłanie butelek z ogórkami do piwnicy lub komory.

Kiszone ogórki z czosnkiem i koperkiem, gotowane na zimno, są bardzo smaczne zimą. Ogórki są używane jako gotowa przekąska lub mogą służyć do przygotowania różnorodnych potraw, w szczególności do sałatek, kanapek i marynat. Będzie lepiej, jeśli będziesz trzymać takie ogórki na zimno aż do zimy (komora, piwnica). Pozwoli to zachować niepowtarzalny smak gotowych pysznych ogórków..


Zobacz podobne przepisy

» » Ogórki kiszone z czosnkiem i koperkiem - zimny sposób kiszenia ogórków na zimę w słoikach.