Bakłażany są jak grzyby. Przepis ze zdjęciami krok po kroku

Bakłażan, do smaku grzybowa przekąska
Bardzo ładnie wyglądająca zima sałatka z bakłażana, który jest miły do ​​podania do każdego posiłku. Pomimo tego, że owoce uszkodzone lub przerośnięte można wykorzystać do konserw, przystawka nie jest gorzka, ma swoisty „południowy” posmak.
Składniki:
- dojrzałe bakłażany (bez dużych nasion) - 2 kg
- olej roślinny - 250 ml (1 szklanka)
- papryka - 3-4 sztuki
- świeży czosnek - 180 gramów
- pietruszka, koperek - do smaku
- 1 strąk ostrej papryki
Do marynaty potrzebny jest 1 litr wody, 2 czubate łyżki soli i 4 łyżki 9% octu.
Przygotowanie:
1. Bakłażan uporządkować, umyć pod bieżącą wodą, odciąć łodygi. Bakłażany należy obrać, co można łatwo zrobić specjalnym nożem do warzyw. Obrane bakłażany pokrój w kostkę o wymiarach około 1 cm x 1 cm, rozłóż na kawałki bakłażan do głębokiego pojemnika i wlej osoloną wodę. Bakłażany będą się unosić na powierzchni, więc możesz lekko docisnąć talerz talerzem i pozostawić w wodzie na pół godziny, aby usunąć nadmiar goryczy z owoców.
2. Następnie „wycisnąć” kawałki bakłażana, włożyć na patelnię z rozgrzanym olejem roślinnym, smażyć na małym ogniu przez 10-15 minut, ciągle mieszając. Schłodzić do temperatury pokojowej.

Bakłażany są jak grzyby. Przepis zdjęcia krok po kroku

3. Zdejmij łodygę z ostrej papryki, pokrój strąk w bardzo cienkie krążki. Dodaj do tego posiekaną natkę pietruszki i koperek. Pokrój świeży czosnek w cienkie plasterki. Uwolnij słodką paprykę z łodygi i nasion, pokrój w paski lub półpierścienie.

Bakłażany są jak grzyby. Przepis zdjęcia krok po krokuBakłażany są jak grzyby. Przepis zdjęcia krok po kroku

Bakłażany są jak grzyby. Przepis zdjęcia krok po kroku

Wszystko wymieszaj, włóż warstwami do emaliowanego pojemnika: mieszanka warzyw + smażone bakłażany + mieszanka warzyw + smażone bakłażany. Napełnij przystawkę przygotowaną zimną marynatą, aby roztwór całkowicie przykrył bakłażana. Umieść drewniane kółko na patelni i dociskaj z uciskiem przez pół dnia.

Bakłażany są jak grzyby. Przepis zdjęcia krok po kroku

4. Spuść marynatę do innego pojemnika. Wymieszaj zawartość patelni

Bakłażany są jak grzyby. Przepis zdjęcia krok po kroku

Następnie włóż mieszaninę do półlitrowych słoików, polej marynatą. Sterylizuj w głębokim rondlu przez co najmniej 4 minuty. Następnie zwinąć słoiki pokrywkami i zawinąć je w koc na jeden dzień.

Bakłażany są jak grzyby. Przepis zdjęcia krok po kroku


Zobacz podobne przepisy

» » Bakłażany są jak grzyby. Przepis ze zdjęciami krok po kroku