Marynowany na zimowe fale przepis krok po kroku ze zdjęciami

Metoda tworzenia falVolnushki to borowiki lub różowe grzyby z falującą głową. Występują od połowy lata do października. Z reguły grzyby te rosną na ogromnych polanach, podobnie jak grzyby, więc zebranie ich wystarczającej ilości do marynowania nie będzie trudne. Nie używa się fal gotowanych ani smażonych ze względu na ich gorzki smak, ale nie ma nic smaczniejszego niż fale marynowane.

Wiele osób uwielbia te marynowane grzyby, ponieważ po spróbowaniu tego dania nie można pozostać obojętnym. Ten przepis na zdjęcia krok po kroku pokaże Ci, jak marynować fale na zimę..

Specyfika gotowania

Marynując fale, należy pamiętać, że jest to fala warunkowo jadalny grzyb, co oznacza, że ​​przygotowując go, należy ściśle przestrzegać kilku prostych zasad.

Najpierw musisz ostrożnie posortować grzyby: odrzucić fale, które nie nadają się do marynowania. Należą do nich robaki i stare grzyby. Aby przyspieszyć proces, lepiej w ogóle nie brać takich fal, natychmiast wybierz te grzyby, które nadają się do marynowania. Konieczne jest odcięcie nóg fal i umycie czapek z przylegającego gruzu, najlepiej przepłukać czapki miękką gąbką. Aby skuteczniej rozdzielać fale, używaj dużych pojemników, które mogą pomieścić całą objętość grzybów. Dla wygody możesz oddzielić duże fale od małych, ale nie jest to konieczne. Największe okazy można pokroić na kilka kawałków..

Potem fale namoczone w zimnej wodzie za dwa lub więcej dni. Aby to zrobić, grzyby umieszcza się w dużym pojemniku, wypełnionym wodą (w żadnym wypadku nie gorącym) i prasuje od góry za pomocą prasy, ale niezbyt mocno, aby nie złamać grzybów. Wodę należy wymieniać trzy lub więcej razy dziennie. Po upływie niezbędnego czasu woda jest spuszczana, fale są myte czystą wodą i pozostawione do spłynięcia.

Przed marynowaniem grzybów gotuj je do ugotowania, możesz to zrobić w tym samym pojemniku, w którym namoczyłeś grzyby. Gotuj, aż wszystkie grzyby opadną na dno. Aby mniejsze grzyby nie straciły smaku, gotuj je osobno. Jeśli pokroisz grzyby na kawałki o mniej więcej równej wielkości, możesz je razem ugotować.

Marynowane volnuszki to bardzo znane danie i można znaleźć wiele przepisów na marynowanie. Nie ma w nich szczególnych różnic, więc możesz użyć dowolnego przepisu krok po kroku ze zdjęciami.

Konieczne jest, aby niektóre przepisy zalecały zamykanie słoików metalowe pokrywki, aw innych zamknij nylonem. Pierwsza metoda jest dobra, ponieważ grzyby będą stać przez całą zimę w każdym chłodnym miejscu o temperaturze nieco poniżej temperatury pokojowej. W przypadku pokrywek nylonowych okres przydatności do spożycia skraca się około trzy, cztery razy, a gotowy produkt należy przechowywać w lodówce lub piwnicy. Możesz także użyć zakrętek, nie są one w żaden sposób gorsze od metalu.

Fale marynowane - przepisy

Klasyczny przepis na wina marynowane

Czego potrzebujesz:

 1. Marynowane faleJeden kilogram fal
 2. Trzysta mililitrów wody
 3. Dwie łyżeczki grubej soli
 4. Trzy łyżeczki cukru
 5. Jedna łyżeczka octu
 6. Dziesięć ziaren czarnego pieprzu
 7. Dwa liście laurowe
 8. Kilka goździków
 9. Trzy gramy kminku i kopru (do smaku)

Proces wytrawiania:

Powyżej opisano, co należy zrobić przed marynowaniem tych grzybów, jeśli wykonałeś te kroki, możesz bezpiecznie rozpocząć gotowanie marynowanych fal zgodnie z tym przepisem.Przed włożeniem grzybów do słoików należy je (banki) wysterylizować. Najłatwiej to zrobić przez gotowanie. Na patelnię wlewa się wodę (wielkość patelni i objętość należy dobrać do ilości puszek), wodę doprowadza się do wrzenia i puszki wkłada się do niej na kilka minut. Razem ze słoikami można opuścić pokrywki, ponieważ należy je również wysterylizować.

Aby przygotować marynatę, do wrzącej wody należy dodać cukier, sól, liść laurowy i inne przyprawy, oprócz octu, ocet dodaje się dopiero po ułożeniu fal w słoikach. Gotuj wszystko przez dwie minuty, następnie dodaj grzyby i doprowadź marynatę do wrzenia i odczekaj kolejne dziesięć, piętnaście minut.

Umieść fale w brzegach, w każdym z nich dodaj 0,5 łyżeczki octu. Naciśnij trochę na górę, aby leżały jak najbliżej siebie, a następnie napełnij grzyby marynatą.

Zamknij słoiki pokrywkami, które lubisz i zawiń je tak ciasno, jak to możliwe, w gęstą szmatkę. Możesz użyć koca. Ma to na celu zapewnienie, aby słoiki ostygły tak wolno, jak to możliwe. Pozwoli to na lepszy rozwój smaku..

Przygotowane według tego przepisu marynowane grzyby można przechowywać przez całą zimę w lodówce lub spiżarni, zamknięte metalowymi pokrywkami.

Wilki marynowane w musztardzie i czosnku

Przepis na marynowane fale czosnku i musztardy jest dość prosty., będziesz potrzebować:

 1. Jak marynować falePółtora kilograma fal
 2. Pół litra wody
 3. Cztery łyżeczki soli
 4. Trzy łyżeczki cukru
 5. Pięćdziesiąt mililitrów octu jabłkowego
 6. Jedna głowa czosnku
 7. Pięć gramów gorczycy białej
 8. Trzy parasole koperkowe

Przed marynowaniem grzybów zgodnie z tym przepisem należy wykonać wszystkie te same czynności, które zostały wskazane powyżej, na początku artykułu

Czosnek należy obrać i pokroić bardzo cienko. Powinieneś dostać cienkie talerze, chociaż możesz włożyć całe ząbki czosnku do słoika, jeśli chcesz, nie wpłynie to zbytnio na smak.

Wysterylizuj trzy półlitrowe słoiki w dowolny sposób.

Po sterylizacji na dnie puszki kładzie się parasolkę koperku, musztardy i czosnku, ile czosnku włożyć należy do Ciebie. Następnie fale umieszcza się w słoiku i lekko dociska, aby grzyby lepiej się ze sobą dopasowały.

Wlej cztery łyżeczki soli i trzy łyżki cukru do garnka z wodą, gotuj przez pięć minut, następnie wlej pięćdziesiąt mililitrów octu jabłkowego, zdejmij z ognia. Wlej powstałą marynatę do słoików i przykryj pokrywkami. Gotuj słoiki przez dwadzieścia minut. Po tym okresie ostrożnie zdejmij fale z patelni i zwinąć pokrywkę.

Odwróć puszki na pokrywki i szczelnie owinąć kocem, tak, aby powoli stygły w ciepłym pomieszczeniu.

Po całkowitym ostygnięciu puszek umieść je w wygodnym miejscu do przechowywania. Pieczarki przygotowane według tego przepisu będą doskonale przechowywane nawet w temperaturze pokojowej..

Sałatka z falami

To danie jest jedną z odmian marynowania fal na zimę. Ten przepis różni się tym, że pozwala przygotować pyszne, niezależne danie, które wystarczy przenieść ze słoika do salaterki..

Aby go przygotować, będziesz potrzebować:

 1. Jak marynować faleKilogram fal
 2. Pół litra wody
 3. Dwie marchewki
 4. Jedna cebula
 5. Osiem łyżeczek soli kamiennej
 6. Dwie łyżeczki cukru do herbaty
 7. Ocet jabłkowy dwadzieścia mililitrów
 8. Ziele angielskie dziesięć groszków
 9. Goździk pięć sztuk
 10. Liść laurowy dwa liście

Przygotuj grzyby zgodnie z technologią opisaną na początku artykułu. Opłucz i lekko wysusz.

Pokrój cebulę na pół-pierścienie. Pokrój marchewki w cienkie kwadraty o szerokości dwóch centymetrów.

Sterylizuj słoiki w zwykły sposób.

Wlej wszystkie przyprawy do wrzącej wody oprócz octu, trochę zagotuj i dodaj warzywa na patelnię, gotować przez dwadzieścia pięć minut. Następnie włóż grzyby i wlej ocet jabłkowy, odstaw na kolejne kwadrans.

Ułożyć pieczarki szczelnie w słoikach, dodać marynatę i zawinąć pokrywki. Najpierw zagotuj pokrywki. Po odwróceniu pokrywek i zawinięciu w gruby koc odstawiamy do ostygnięcia w ciepłe miejsce, po czym można wyjąć do przechowywania.


Zobacz podobne przepisy

» » Marynowany na zimowe fale przepis krok po kroku ze zdjęciami