Pikantny dżem imbirowo-cytrynowy

Czy słyszałeś o cudownym dżemie imbirowo-cytrynowym? Słoiki z tym nie będziemy się bać głośnego słowa, leczniczego przysmaku, na pewno zajmie swoje honorowe miejsce na półkach z Waszą zimą słodkie preparaty. Taki niezwykły dżem pomoże Ci nie tylko wyleczyć się z przeziębienia, ale także przygotować aromatyczne wypieki..
W dzisiejszych czasach tylko ci, którzy w ogóle nic nie wiedzą, nie wiedzą o właściwościach imbiru. Na wschodzie i południu jest po prostu idolem za swoją fantastyczną zdolność do dezynfekcji i zwalczania chorób. A odchudzający się ludzie na całym świecie od dawna pokochali imbir za jego właściwości normalizujące metabolizm i podnoszące poziom ludzkiej odporności. Generalnie milczymy o miłośnikach kuchni japońskiej i chińskiej - kulinarne arcydzieła są po prostu niemożliwe bez imbiru. Dlatego logiczne jest, że jako podstawę dżemu leczniczego wybrano imbir. Smak tego dżemu będzie znacznie ostrzejszy niż smak dżem do squasha z cytryną. Ale jak przygotować dżem, aby uniknąć ostrego imbiru? Zostanie to omówione w artykule o naszym dżemie cytrynowym, którego przepis przedstawiono poniżej.Tak więc woda pomoże nam pozbyć się ostrości imbiru. Cienko pokrojone paski korzeni namaczamy w zimnej wodzie przez trzy dni. Możesz zignorować tę procedurę, ale w przyszłości obszar zastosowania twojego dżemu pozostanie, dodając go do herbaty lub słodkich wypieków, ponieważ w czystej postaci taki produkt jest przeznaczony tylko dla osób, które bardzo lubią pikantne potrawy. Imbir należy dokładnie namoczyć, spuszczając wodę ze słoika około trzy razy w ciągu dnia..

Równolegle z namaczaniem imbiru należy namoczyć skórki pomarańczy. Oddziel skórkę od świeżej, soczystej pomarańczy, z przyjemnością zjadając miąższ. Podkreślamy, że nie tylko wierzchnia jego warstwa to skórka, ale cała skórka. Po pocięciu na małe kostki wysyłamy go również do osobnego słoika w celu wykonania zabiegów wodnych. Wysyłamy tam również skórkę z cytryny, również pokrojoną w kostkę. Po trzech dniach, równolegle z imbirem, skórki cytrusów będą gotowe.

Po wymieszaniu w rondelku skórki imbiru i cytrusów, całość zalać niewielką ilością wody i dodać około 200 gramów cukru (na bazie jednego korzenia, jednej cytryny i jednej pomarańczy). Teraz zaczyna się najbardziej uciążliwy etap robienia dżemu z cytryn i imbiru - gotowanie. Mieszaninę należy doprowadzić do wrzenia i pozostawić do ostygnięcia na dwie do trzech godzin. Odbywa się to tak, aby mieszanina została podana. Po powtórzeniu procedury po raz drugi, a po trzecim po ugotowaniu, dodaje się sok z jednej cytryny, po czym gorącą mieszaninę wlewa się do sterylnych małych słoików, zakręca pokrywką, zawija i pozostawia do ostygnięcia. Przechowywane takie przygotowania do zimy, dżem, może być w lodówce, gdzie zawsze będziesz mieć swobodny dostęp do słoików.
» » Pikantny dżem imbirowo-cytrynowy