Dżem wiśniowy - przepis ze zdjęciami krok po kroku beznasiennego przygotowania na zimę

Dżem wiśniowy

Opis

Dżem wiśniowy bardzo łatwe w przygotowaniu, ale smak jest dużo słodszy i bogatszy niż sama wiśnia. Chociaż nie ma absolutnie sensu porównywać tych przysmaków, ponieważ oba mają swój niepowtarzalny urok. Konieczne jest gotowanie takiego dżemu tylko w okresie dojrzewania wiśni, który przypada na pierwsze letnie miesiące. Czasami wiśnie łapią nawet koniec wiosny. Chociaż już bardziej zależy to od jego różnorodności. W tym okresie musisz zaopatrzyć się w siłę, zebrać jak najwięcej jagód i zamknąć dużo smacznego i delikatnego dżemu wiśniowego na zimę.

Przepis krok po kroku ze zdjęciem, przedstawiony nieco poniżej, powie Ci o najprostszym i najbardziej klasycznym sposobie gotowania tego przysmaku. Ta metoda nie wymaga użycia przypraw ani żadnych dodatkowych składników: konfitura z czereśni iw czystej postaci jest cudowna. Oczywiście są sztuczki kulinarne nawet w tak prosty sposób, ale dowiesz się o nich bezpośrednio z samego przepisu na przygotowanie wykroju na zimę. Zdrowy dżem z pewnością przypadnie Ci do gustu, aw zimny styczniowy dzień na pewno zachwyci dzieci swoją słodyczą..

Przygotujmy konfiturę bez pestek na zimę w tradycyjny sposób!

Składniki

 • Wiśnia 1 kg
 • Cukier granulowany 900 g
 • 2 szklanki wody
 • Kwas cytrynowy 2 g

Kroki 1. Starannie zbieramy dojrzałe jagody z drzew w ogrodzie, wkładamy je do durszlaka i opłukujemy pod bieżącą wodą. Metodycznie sortujemy wszystkie wiśnie, pozbywamy się zepsutych okazów, a także wszelkiego rodzaju śmieci ogrodowych w postaci gałązek lub źdźbeł trawy. Usuń nasiona z jagód za pomocą specjalnego narzędzia lub zwykłego widelca.

  usuń pestki wiśni

 2. Wlej całą wodę do miski wolumetrycznej, wyślij tam cukier granulowany i przygotuj słodki syrop nasycony, aż zgęstnieje, zagotuj płyn. Przygotowane wiśnie wysyłamy do gotowanego syropu, mieszamy i gotujemy na średnim ogniu przez 60 minut. Na powierzchni smakołyku pojawi się piana, którą należy stale usuwać. Po upływie określonego czasu wlej słodki syrop z wiśniami do wysterylizowanych słoików i zwiń. Odwróć puszki do góry nogami, zostaw je pod przykryciem, aż całkowicie ostygną, a następnie włóż do spiżarni.

  robienie dżemu

 3. Pyszny i słodki dżem bez pestek na zimę jest gotowy.

  dżem wiśniowy na zimę

  Smacznego!


Zobacz podobne przepisy

» » Dżem wiśniowy - przepis ze zdjęciami krok po kroku beznasiennego przygotowania na zimę