Dżem cierniowyPrzy drogach przeważnie rosną kolczaste krzewy, wcześniej kolczaste krzewy pełniły rolę żywopłotów, otaczając przytulne wiejskie domy. W cierniach drewno zawsze było cenione bardziej niż owoce. Rzadko komuś się spodoba dżem, jeśli w każdej miarce są dwie lub trzy kości. Cierniowe półfabrykaty stały się modne, gdy zaczęto wytwarzać puree z pestek tarniny z lekkim efektem żelowania. Jagody tarniny mają bardzo nietypowy smak: dominuje śliwka, ale wyczuwalne są odcienie wiśni i winogron. Dżem słodko-kwaśny z nutą cierpkości urzeka swoją wyjątkowością. Może być stosowany zamiast słodkiego sosu, dodawany do koktajli mlecznych, smarowany na białym pieczywie.


Składniki
Składniki:
- kolej - 700 gramów,
- cukier - 420 gramów,
- woda - 300 mililitrów.umyj jagody
Dżem zbiera się, gdy owoce stają się ciemnoniebieskie i miękkie. Dżem galaretkowy to najlepsza opcja na ciernie, które mają ogromne nasiona i bardzo cienką warstwę miąższu.
Jagody tarniny zbiera się i myje, przenosi na emaliowaną patelnię z grubym dnem.


zblanszuj kolejkę
Tarninę zalewamy wodą, gotujemy na wolnym ogniu przez 7-10 minut. Podczas gotowania skóra pęka, miazga puchnie. Gdy tylko niektóre jagody zostaną odsłonięte, przechodzą do etapu przecierania..


grind the turn
Możesz użyć sitka, ale zbyt małe komórki utrudnią mielenie, a gotowana skórka przejdzie przez duże komórki. Najłatwiej i najszybciej jest użyć gazy zamiast sita. Dwie warstwy gazy układamy tak, aby główna część tkaniny leżała na dnie patelni, a brzegi gazy zwisały z boków. Lekko schłodzony dżem wlewa się do rondla: płynny syrop przejdzie bez przeszkód, jagody pozostaną w gazie.


Dodaj cukier
Gazę zwija się i wyciska, a na patelnię wlewa się puree z grubych cierni. Następnie dodaj cukier do dżemu, wymieszaj.


robienie dżemu
Podpal patelnię, gotuj przez 25 minut. Wrzenie powinno być powolne. Dżem będzie stopniowo gęstniał.


zwiń dżem
Wrzący dżem cierniowy wlewa się do wysterylizowanego słoika, natychmiast zakręca się pokrywkę.
Po ostygnięciu słoika możesz ozdobić pokrywkę modnym wzorem wstążki papierowej. Dżem jest przechowywany w chłodnym pomieszczeniu lub w piwnicy. okazuje się niezwykłe i przyjemne w smaku i dżem kiwi z cytryną, Radzę zwrócić uwagę na przepis na jego przygotowanie.
» » Dżem cierniowy