Dżem imbirowyChyba najważniejszy i najsmaczniejszy preparat na zimę dżem. W końcu jak miło jest siedzieć przy stole w mroźne zimowe dni, wyglądać przez okno i pić gorącą herbatę z odrobiną aromatycznego dżemu. Zapewne już zdałeś sobie sprawę, że dzisiaj porozmawiamy o tym pysznym przysmaku. Do gotowania często używamy różnych jagód lub owoców. Również tę słodycz można uwarzyć z owoców cytrusowych. Ale dzisiaj porozmawiamy o pysznym, niezwykłym i bardzo zdrowym dżemie imbirowym. Tak, dobrze słyszałeś! Ta witaminowa przekąska nie tylko ochroni Twój organizm w mroźne zimowe pory roku, ale także zachwyci swoim niezwykłym smakiem..
Po raz pierwszy zrobiłem dżem imbirowy kilka lat temu. Potem zachorowałem, ale w pracy był czek i byłem zmuszony do przyjścia. Moje ciało było bardzo osłabione, nie wyglądałem dobrze. Kolega, zauważając moją chorobę, przyniósł mi kubek gorącej herbaty i słoik dżemu. Nie chciałem jeść ani pić, ale powiedziała, że ​​to mi pomoże. Rzeczywiście, dżem imbirowy dodał mi sił, poczułam się znacznie lepiej. Dlatego ten pyszny powinien być zawsze pod ręką..

Składniki:
- 1 korzeń imbiru,
- cukier do smakuWymagane składniki
Obierz korzeń imbiru ostrym nożem.


obierz imbir
Następnie pokrój na kawałki dowolnego rozmiaru..


posiekaj imbir
Umieść kawałki imbiru w misce.


włóż imbir do miski
Następnie dodaj cukier.


Dodaj cukier
Podpal miskę imbiru i gotuj przez 15 minut.
Dżem imbirowy można dodać do herbaty. Po prostu nie przesadzaj z tym. Ponieważ ma lekką nutę goryczki. Nie mniej przydatne będą dżem cytrynowy, który jest również łatwy do przygotowania.
Smacznego i bądź zdrowy!


gotowy dżem
» » Dżem imbirowy