Dżem jabłkowy: przepisy na zimę

W tym artykule podzielimy się z Tobą przepisamidżem jabłkowy na zimę wystarczy wybrać właściwy i zabrać się do pracy.

Produkcja jabłek i winogron

Obecnie technika fuzji jest bardzo powszechna. Ta technika sugeruje, że podczas przygotowywania tego lub innego dania łączone są pozornie niezgodne produkty. Chociaż oczywiście dżemu wieprzowego nie można w pełni przypisać technice fusion. Ale trzeba przyznać, że nigdy wcześniej nie robiliśmy dżemu z winogron.

Aby się przygotować dżem jabłkowo-winogronowy wymagany:

Jabłka 2 kg.

Winogrona 1kg.

Cukier granulowany 1,5 kg.

1,5 szklanki wody.

Sterylne słoiki i pokrywki.

Dżem jabłkowy

Cóż, oczywiście, przede wszystkim chcę powiedzieć, że konieczne jest wysterylizowanie banku. Naturalnie też kryje. Prawdopodobnie wiesz, jak to zrobić lepiej. Jestem tego pewien. Sterylizuj słoiki i pokrywki w dowolny wygodny dla siebie sposób. Po włożeniu dżemu do słoików należy je umyć, wysterylizować i, co ważne, wysuszyć. Dlatego wcześniej przygotuj słoiki z ukrytymi pudełkami, zanim włożysz do nich dżem..

Dobrze umyj jabłka. Jabłka pokroić na małe kawałki, a jabłka pokroić w wodę. Mówiąc najprościej, kroję jabłka prosto w zimną wodę. Wlewam wodę do rondla i od razu kładę tam jabłka. Woda musi być zimna.

Dżem jabłkowy

Wsyp 1,5 kg cukru na patelnię, na której będzie gotowany dżem. Wlej te same 1,5 szklanki wody. Wszystko dobrze wymieszaj i włóż patelnię do ognia. Ugotuj syrop i trochę zagotuj.

Dżem jabłkowyPodczas gotowania syropu winogrona również należy umyć.

Dżem jabłkowy

Syrop należy gotować, aż kropla z łyżki z trudem kapie. Gdy tylko zobaczysz, że syrop z łyżki zaczął spływać wolniej, syrop jest gotowy.

Dżem jabłkowy

Teraz musisz włożyć do syropu posiekane jabłka i winogrona.

Dżem jabłkowy

Po dobrym wymieszaniu owoców musisz kontynuować gotowanie dżemu. Gdy tylko się zagotuje, należy go gotować przez piętnaście minut.

Dżem jabłkowy

Następnie dżem należy usunąć z pieca i całkowicie schłodzić. A następnie ponownie podpal i gotuj, aż ugotujesz.

Dżem jabłkowy

Dżem można rozsmarować na gorąco lub na zimno, włożyć do słoików i zamknąć pokrywkami. Powtarzam, że puszki kawioru muszą być suche. I oczywiście bezpłodny. Trzymam taki dżem w lodówce. Ale to tylko dlatego, że dodaję trochę cukru. Na 3 kg owoców potrzebujesz 3 kg cukru. Nie lubimy słodkich dżemów, dlatego łatwiej jest mi wsypać mniej cukru i taki dżem przechowywać w lodówce.

Dżem jabłkowy

Chciałbym szczególnie zaznaczyć, że winogrona w dżemie okazały się bardzo smaczne. Myślę o zrobieniu dżemu tylko z winogron. Należy jednak pamiętać, że same winogrona są bardzo słodkie i dlatego będą kwaśne. Myślę, że już niedługo podzielę się z Wami takim przepisem na dżem.

Dżem jabłkowy

Warzenie jabłkowe z pomarańczą

Dżem jabłkowy z pomarańczą - to pyszny produkt, który możesz zrobić w domu. Warzony jest z syropem cukrowym i maksymalnie zachowuje zapach i smak użytych owoców. W zimowe mrozy nie ma nic przyjemniejszego niż delektowanie się arcydziełem jabłka i pomarańczy z kęsem gorącej herbaty. Z powodzeniem mogą wypełnić ciasta i ciasteczka lub dodać do pysznego deseru..

Dżem jabłkowy

W przypadku przepisu musimy wziąć następujące rzeczy:

- 1 kg jabłek;

-kilka pomarańczy;

- 1 kg cukru;

- 1 ul. woda

- cynamon według Twojego gustu (bez niego).

Jabłko należy umyć i oczyścić z uszkodzeń. Wytnij środek i podziel na ćwiartki. Przetworzymy je przez blanszowanie, 5 minut.

Pokrój owoce cytrusowe na ćwiartki, nie odcinając skórki, i gotuj, aż skóra zmięknie. Wlej do nich cukier. Tak mamy gęsty syrop pomarańczowy..

Wysyłamy tam przetworzone jabłka i powoli gotujemy do ostatecznej gotowości. Na sam koniec dodaj trochę cynamonu.

Dżem jabłkowy

Aromatyczny dżem zamykamy w słoikach i odwracając, odstawiamy na chwilę do ostygnięcia.

Możesz również przygotować pyszny dżem jabłkowy z agrestem na zimę, przepis, na który znajdziesz tutaj.


» » Dżem jabłkowy: przepisy na zimę