Puste miejsca na dżem zimowy

Pyszne słodkie przetwory na zimę - dżem, dżem czy dżem, cieszą się dużą popularnością wśród gospodyń domowych. I to nie przypadek, bo zawsze pomagają w trudnych chwilach, uzupełniając zwykły posiłek pachnącym przysmakiem, świetnie sprawdzają się również jako nadzienie do różnych domowych ciast, a także można z nich zrobić pyszny napój owocowy lub jagodowy.
Dlatego jeśli masz okazję, nie bądź leniwy i pamiętaj, aby zaoszczędzić kolejny słoik pysznych słodkich preparatów na zimę, a my Ci w tym pomożemy i przedstawimy kilka ciekawych przepisów na ich przygotowanie. Puste miejsca na dżem zimowy

A więc przygotowania na zimę, dżem malinowy. 
Wymagane składniki na dżem: 
- świeże maliny - pięćset gramów-
- cukier granulowany - pięćset gramów. 
Sposób przygotowania dżemu. 
1. Maliny należy wysortować, uszkodzone i pogniecione jagody usunąć, a następnie opłukać pod bieżącą chłodną wodą, przewrócić w durszlaku lub sicie, pozostawić skropliny do miski ognioodpornej. 
2. Wlej cały cukier do innej miski ogniotrwałej i wyślij obie miseczki do piekarnika nagrzanego do 175 stopni na dwadzieścia do trzydziestu minut. 
3. Następnie obie miseczki należy wyjąć z piekarnika i wylać na maliny dokładnie karmelowy syrop cukrowy powstały podczas obróbki cieplnej.. 
4. Następnie delikatnie wymieszaj maliny z syropem i wszystko wcześniej włóż do przygotowanych czystych i suchych szklanych słoików i pozostaw do ostygnięcia. 
5. Gdy dżem malinowy ostygnie, zamknij go w taki sam sposób jak dżem z czarnej porzeczki i przechowywać w lodówce lub bardzo zimnej piwnicy.

Puste miejsca na dżem zimowy

Przygotowania na zimę, dżem jabłkowy z suszonymi morelami. 
Wymagane składniki na dżem:
- dojrzałe jabłka - trzy kilogramy-
- cukier granulowany - dwa i pół kilograma-
- suszone morele - półtorej szklanki-
- cytryna - jeden owoc-
- woda destylowana - pół szklanki. 
Sposób przygotowania dżemu.
1. Jabłka umyć, obrać ze skórki, a następnie pokroić na dwie połówki i usunąć rdzeń z pestkami z każdego, a pozostałą część miąższu pokroić w drobną kostkę, jak w przypadku tradycyjnego gotowania dżem jabłkowy na zimę. 
2. Wycisnąć sok z jednej cytryny i obficie posypać nim pokrojone jabłka, aby po chwili nie zrobiły się czarne. 
3. Dokładnie opłucz suszone morele bieżącą ciepłą wodą i pokrój na małe kawałki.. 
4. Rozpuść cukier w wodzie i zagotuj z niej syrop.
5. Do gotującego się syropu dodać gotowe jabłka, suszone morele, wszystko dokładnie wymieszać, zagotować i natychmiast zdjąć z ognia. 
6. Gdy dżem całkowicie ostygnie, należy go ponownie zapalić, doprowadzić do wrzenia, następnie zmniejszyć ogień do minimum i gotować przez trzydzieści minut, aż do całkowitego ugotowania, nie zapominając o usunięciu wrzącej piany z powierzchni łyżką cedzakową. 
7. Gotowy, gorący dżem wlewamy do przygotowanych, obowiązkowo sterylnych szklanych słoików, zwijamy, ostudzamy i tak jak dżem jabłkowy z cytryną przechowywać w chłodnym, suchym i ciemnym miejscu.

Puste miejsca na dżem zimowy

Przechowywać nie dłużej niż trzy lata.
» » Puste miejsca na dżem zimowy