Słodkie preparaty

Owoce kandyzowane ... Nazywa się je również drugim etapem przemiany darów natury w boską ambrozję. Kandyzowane owoce kandyzowane były podawane w średniowieczu na dworach władców. Wtedy ten przysmak pełnił rolę słodyczy. Teraz kandyzowane owoce stały się przyjemnym dodatkiem do stołu. Są przechowywane jako słodkie przygotowania na zimę jak również marmolady lub gęsty dżem.

Słodkie preparaty

Przygotowuję słodkie preparaty Kandyzowane owoce z różnych owoców i jagód. Ale melony i owoce cytrusowe są uważane za klasyki. Niektóre owoce kandyzowane nie wytrzymują długo - natychmiast wysychają i stają się twarde. Dlatego są przechowywane bezpośrednio w syropach, a bezpośrednio przed użyciem są wyjmowane i suszone..

Proces gotowania owoców kandyzowanych jest długotrwały. Często zajmuje to 3-5 dni. Dlatego, aby przygotować je na zimę, trzeba uzbroić się w cierpliwość. I na pewno zostanie to nagrodzone, możesz mieć pewność.Kandyzowany arbuz

Do przygotowania przysmaków z tej kultury melona (na 1 kg surowca) potrzeba 1,2 kg granulowanego cukru i 2 szklanki (400 ml) wody na syrop.

Słodkie preparaty

Najpierw syrop gotuje się z wymaganej ilości granulowanego cukru i wody. Z arbuza wycina się zieloną skórkę i kroi w kostkę. Następnie wlewa się wodę i gotuje przez około 10 minut, a następnie schładza w zimnej wodzie. Kostki arbuza wrzuca się do durszlaka w celu spuszczenia wody i zanurza we wrzącym syropie. Tak więc kawałki gotuje się przez 10-12 minut w 3-4 dawkach, naprzemiennie stojąc między każdym gotowaniem przez 10-12 godzin. Podczas ostatniego gotowania dodaj kwas cytrynowy (3 g). Owoce kandyzowane wrzuca się do durszlaka, syrop spuszcza i układa na talerzu lub naczyniu na powietrzu do wyschnięcia. Pod koniec suszenia kandyzowane owoce posypuje się granulowanym cukrem i wkłada do wysterylizowanego, suchego słoika, w którym mogą leżeć całą zimę.

Kandyzowane śliwki z orzechami

Przepisy na „słodkie przetwory” na zimę przedstawiają kolejną wersję kandyzowanych śliwek z orzechami włoskimi. Do przygotowania będziesz potrzebować:

  1. 1 kg śliwek;
  2. 2 szklanki (350 ml) wody
  3. 1 kg cukru pudru;
  4. 15-50 ziaren orzechów laskowych lub włoskich.

Śliwki są myte i drylowane. Następnie gotuje się je w syropie cukrowym. Gotowe śliwki wrzucamy do durszlaka, wypływamy z syropu i rozpoczynamy od pokruszonych orzechów (można użyć całych ziaren). Aby wysuszyć, nadziewane śliwki są wysyłane do piekarnika. Kandyzowane śliwki są przechowywane w zamkniętym pojemniku w lodówce. Nadzienie orzechowe dodaje im niezwykłego smaku, przypominającego przepis na dżem orzechowy.

Słodkie preparaty

Gotowe owoce kandyzowane można spożywać na surowo, wykorzystać do przygotowania deserów lub do wypieków.


Zobacz podobne przepisy

» » Słodkie preparaty