Mrożenie owoców

Nie każdy wie, co jest słuszne zamrażanie owoców w domu, jak również mrożenie warzyw To cała nauka. Ilość witamin w dojrzałych owocach, które zostały zamrożone, będzie zależeć od poprawności twoich działań..
Mrożenie jagód i owoców ma jeszcze jedną zaletę - nie będziesz musiał stać bezczynnie przez całe lato przy piecu, próbując przetworzyć plon - wystarczy zamrozić owoce i zrobić z nich dżemy w razie potrzeby.Mrożenie owoców

Najważniejszy krok, podobnie jak przy gotowaniu dżem jabłkowy z agrestem, to przygotowanie surowców. Oczywiście, mrożenie warzyw i owoców zakłada użycie wyłącznie świeżych owoców dobrej jakości. Zwróć szczególną uwagę na to, aby owoce nie były „zielone”, ale jednocześnie nie powinny być przejrzałe.
Najpierw umyj owoce, a dopiero potem usuń liście i łodygi. W przeciwnym razie owoc wchłonie dużo wilgoci i straci dużo składników odżywczych..
Owoce bez pestek (mogą to być śliwki lub morele) przed zamrożeniem należy przekroić na pół i usunąć nasiona. Następnie połóż połówki na tacy i zamroź. Po zamrożeniu wlej je do pojemnika lub torby.
Gruszki i jabłka zwykle nie są zamrażane na zimę, ale nie oznacza to, że nie ma możliwości zamrożenia. Można je pokroić na małe kawałki, naturalnie usuwając rdzenie. Zamrozić chwilę na talerzu, a następnie przelać do pojemnika do przechowywania i polać syropem cukrowym. Syrop przygotowuje się na 1 szklankę wody o temperaturze pokojowej, trzy czwarte szklanki cukru. Pojemnik musi być zamknięty pokrywką. Następnie kawałki owoców w syropie należy umieścić w zamrażarce..


» » Mrożenie owoców