Dżem gruszkowo jabłkowy

Gruszki i jabłka to najlepsza kombinacja do robienia dżemu. Owoce mięsiste, umiarkowanie słodkie, soczyste - pozwalają przyrządzić niesamowity przysmak. Ale poza tym robią niesamowite kompot na zimę, przygotować dżemy, dżemy, puree ziemniaczane ... Przepis na dżem gruszkowo jabłkowy potrzebujesz następujących składników:

  1. 1 kg dojrzałych gruszek (nie odmiany zimowe);
  2. 1 kg jabłek;
  3. 1 kg cukru pudru;
  4. cukier waniliowy;
  5. 350-400 ml wody.

Dżem gruszkowo jabłkowy

Przygotowanie „Dżem z gruszek i jabłek”:Jabłka i gruszki są dokładnie myte i obierane. Rdzenie są z nich usuwane. Przygotowane owoce zanurza się we wrzącej wodzie na 10-12 minut. Po wrzuceniu do durszlaka, ochłodzeniu i osuszeniu przez chwilę..

Do pozostałej cieczy wlewa się cukier i cukier waniliowy (opcjonalnie). A syrop jest gotowany. Umieszcza się w nim schłodzone gruszki jabłkowe, a wywar wkłada się do ognia, aby gotować, aż owoce będą całkowicie gotowe, nie zapominając o zamieszaniu.

Dżem gruszkowo jabłkowy

Skończone dżem gruszkowo-jabłkowy rozłożony w słoikach (sterylizowany) i zwinięty metalowymi wieczkami. Przechowuj tę zimową ucztę w chłodnym, suchym miejscu..

Rezultatem jest najsmaczniejszy preparat na zimę. Dżem jabłkowo-gruszkowy wychodzi gęsty, miękki i bardzo smaczny. Jeśli dodasz do niego mniej cukru, trafia do lodówki w celu przechowywania. Będzie to bardzo nietypowe i smaczne, jeśli zwykłe gruszki zastąpisz dziczyzną. Dżem zyskuje jedynie przyjemną lekką kwaskowatość. Dla aromatu dodaje się do niego przyprawy (goździki lub laska wanilii, imbiru, szafranu).

Dżem gruszkowo jabłkowy

Jeśli pozwala na to miejsce w lodówce, można gotować surową masę gruszkowo-jabłkową z minimalną ilością cukru lub bez cukru, zapakować ją do słoików, zamknąć nylonowymi pokrywkami i odstawić na zimno. Występował również mrożenie owoców i suszenie.


» » Dżem gruszkowo jabłkowy