Suszona pietruszkaPachnącej przyprawy do gotowania potraw mięsno-warzywnych nie trzeba kupować w sklepach i supermarketach - można ją również przygotować w domu, zwłaszcza jeśli posiadasz własny ogródek lub domek letniskowy. Z tego przepisu dowiesz się, jak suszyć pietruszkę w domu. Możesz na przykład suszyć jak zielenie, zielone cebule, i rośliny okopowe, po ich posiekaniu. Warzywa korzeniowe marchwi i pietruszki brzmią szczególnie jasno i aromatycznie w przyprawie - ta ostatnia zostanie omówiona w naszej klasie mistrzowskiej.
Do wyschnięcia potrzebujemy całej rośliny pietruszki: zarówno zieleni, jak i ziemistych owoców. Można je uprawiać w ogrodzie lub kupować na targu w okresie żniw - pietruszka kosztuje zaledwie grosze.


Składniki do przygotowania suszonej pietruszki
Będziesz potrzebować:
- 0,5 kg świeżej pietruszki.


obierz korzenie pietruszki
Z 0,5 kg ziół i warzyw korzeniowych wychodzi około 100-150 g przyprawy. I bez soli! Pamiętaj, że kupując przyprawę w sklepie, połowę jej kosztu oddajesz za zmieszaną w niej sól, która w rzeczywistości jest warta zaledwie grosze! Dokładnie opłucz rośliny w wodzie i oddziel zielenie od korzeni. Zeskrob każde warzywo korzeniowe nożem, usuń brud i ponownie spłucz wodą. Pozostaw do wyschnięcia na ręczniku lub osusz ręcznikiem papierowym przed suszeniem, aby rośliny były jak najniżej.


Zetrzyj warzywa korzeniowe
Zetrzyj warzywa korzeniowe z dużymi komórkami.


Posiekaj zielenie
Posiekaj warzywa nożem, ale niezbyt drobno. Spróbuj posiekać w ten sam sposób zarówno zioła, jak i korzenie pietruszki, aby wyschły przez taki sam czas w piekarniku..


połóż koguta na papierze
Przykryj blachę do pieczenia papierem do pieczenia i ułóż na niej posiekaną natkę pietruszki cienką warstwą - to wyschnie szybciej.


schnąć przez około 40-60 minut
Umieść blachę do pieczenia w piekarniku w temperaturze 80-100 ° C na samej górze i susz przez około 40-60 minut, lekko otwierając drzwi urządzenia, aby zapewnić cyrkulację powietrza. Po 20-30 minutach delikatnie wymieszaj zawartość blachy do równomiernego wyschnięcia.


Suszona pietruszka.
Upewnij się, że wysuszona przyprawa nie jest mokra, w przeciwnym razie może ulec zniszczeniu podczas przechowywania. Podczas suszenia jego waga zmniejszy się 2-3 razy.


jak suszyć pietruszkę
Pamiętaj, aby schłodzić suszoną przyprawę, aby zapobiec skraplaniu się wilgoci po zapakowaniu, a dopiero potem przechowywać ją w szczelnie zamkniętym pojemniku, który zawiera ostry aromat. Mogą solona pietruszka na zimę, a to też nie jest trudne.
Zobacz podobne przepisy

» » Suszona pietruszka