Adjika squash

Domowa przyprawa, którą nazywamy adżiką, jest zwykle przygotowywana na bazie pomidorów, ostrej i słodkiej papryki oraz innych składników. Oferujemy Państwu przygotowanie przepisów ”Zucchini adjika”. Również pyszne i oryginalne. Ale musimy od razu zastrzec, że cukinia adżika na zimę nie ma praktycznie nic wspólnego z tym daniem. To jakaś zaimprowizowana, domowa wersja zmiękczona - choć umiarkowanie ostra. Przepis na robienie adżiki z cukinii w domu opisano poniżej.Adjika squash

Przepis Adjika Cucchini wymaga następujących składników:
1,5 kg cukinii (jeśli są duże i nie młode, to obrane i pestki),
2,1 szklanki obranego szczypiorku,
3,1 szklanki cukru pudru,
4,2 łyżki Sól,
5,2 szklanki oleju roślinnego,
6,500 ml gęstej koncentratu pomidorowego,
7,1 łyżki ostra mielona papryka lub 1,5-2 strąki gorzkiej świeżej papryki,
8,150 ml octu 9%.
Wydajność gotowego produktu z podanej ilości wynosi około 4,5 litra Adjiki.
Cukinia (wstępnie umyta i obrana) jest obracana w maszynce do mięsa. Dodaje się do nich cukier, sól i mielony gorzki pieprz. Jeśli do przepisu wybrano świeżą ostrą paprykę, obraca się ją w maszynce do mięsa wraz z cukinią. Dodaje się również pastę pomidorową (najlepiej irlandzką - jest bardziej nasycona i gęsta). Powstałą masę gotuje się na wolnym ogniu przez 50-60 minut, regularnie mieszając, aby się nie przypaliła.

Adjika squash

Następnie do uprzednio duszonej masy cukinowej dodajemy zmiażdżony (lub mielony w maszynce do mięsa) czosnek i 9% octu i duszimy przez co najmniej 10 minut. Gotową adżikę do squasha umieszcza się w wysterylizowanych słoikach i natychmiast hermetycznie zamyka. Następnie puszki odwraca się do góry nogami, zawija i pozostawia ciepłe na jeden dzień. Po 24 godzinach plikAdjika z cukinii na zimę»Można odłożyć do dalszego przechowywania w chłodnym miejscu - doskonale przechowuje się w temperaturze pokojowej.
Adjika jest przygotowywana według tej samej zasady z dodatkiem bakłażanów. Zmniejszyć można tylko ilość octu i soli, ponieważ bakłażany mają już jasny, specyficzny smak i aromat, a wraz z kwasem dodają ajikę. Generalnie, przepisy na zimę „Adjika cukinia” można przygotować na kilka sposobów, z różną zawartością produktów i dowolnymi przyprawami. To danie pozwala w dowolny sposób eksperymentować ze sobą i wcale nie psuje się dodatkowymi dodatkami..

Adjika squash

Wskazówka: lepiej sterylizować słoiki do zszywania adżiki w piekarniku, a nie w łaźni parowej. Umieszcza się je nawet w zimnym piekarniku na średnim poziomie (można je nawet zmoczyć) lub układa się je na beczce na ruszcie, jeśli są zbyt wysokie. Piec włącza się w temperaturze 1500C i utrzymuje na poziomie 15 minut. Następnie piekarnik wyłącza się, a słoiki pozostawia się na kolejne 15-20 minut z zamkniętymi drzwiami. Długo stygną, a dojrzewają w samą porę do zapakowania adżiki (jeśli rozpoczniesz sterylizację w momencie obrócenia cukinii w maszynce do mięsa).
Zobacz podobne przepisy

» » Adjika squash