Adjika z czosnkiem

Miłośnicy różnych pikantnych sosów z pewnością docenią to danie ”Adjika z czosnkiem”. Taka adżika może być zarówno przyprawą, jak i sosem. A przygotowanie własnymi rękami jest proste i łatwe. Czosnek sprawia, że ​​adjika jest jeszcze ostrzejsza i gorzka, ale nadal jest bardzo szybko zjadana. Ale główną cechą receptur jest to, że nie ma potrzeby ich obróbki cieplnej. Wszystko jest przygotowane tylko ze świeżych warzyw i pozostaje świeże.

Adjika z czosnkiem

Składniki przepisu "Adjika z pomidorów z czosnkiem":

  1. 1 kg dojrzałych pomidorów;
  2. 6 dużych słodkich papryczek;
  3. 2 główki obranego czosnku;
  4. 2-3 korzenie chrzanu;
  5. 1 czerwona ostra papryka;
  6. sól dla smaku.


Adjika z czosnkiem

Do przygotowania czosnkowej adżiki, słodką paprykę (bułgarską) oczyszcza się z łodyg i jąder. Obrane są korzenie chrzanu i czosnek. Przygotowane składniki są kilkakrotnie obracane w maszynce do mięsa i dobrze mieszane. Dodaje się do nich sól. Średnio włóż 1 łyżkę. na określonej normie produktów lub odbierane na oko. Adjika ponownie wymieszać i przelać do wysterylizowanych słoików i zwinąć. Adjiku można zamknąć nylonowymi nakrętkami i odkręcanymi zakrętkami, ponieważ nadal jest wysyłany do lodówki w celu przechowywania. Okres przydatności do spożycia przekracza 3 miesiące..

Adjika z czosnkiem to magazyn różnych witamin. Zawiera i zatrzymuje wiele użytecznych substancji. I uzupełnia nimi nasze ciała w zimowe mrozy.

Adjika z czosnkiem

Lubić adjika z cukinii, czosnek adjika można uzupełnić innymi pokarmami. Dodaje się jabłka, paprykę lub pomidory, aby złagodzić smak pikantnego czosnku. Ponadto, aby uzyskać różnorodny aromat, do adjiki dodaje się posiekane zioła i przyprawy. Ale w rezultacie ostateczny zestaw składników adiiki zależy od gospodyni i preferencji smakowych jej rodziny..


» » Adjika z czosnkiem